Kompatibilis ez az objektív?

Figyelt kérdés

A fényképezőgép: Nikon D 800 digitális

fényképezőgép váz

objektív: Nikon 70-200mm f/2.8 G

AF-S VR II IF ED

objektív

és

Nikon 24-70mm f/2.8 G

AF-S ED objektív



2013. máj. 27. 14:28
1 2
 1/12 fairi1 ***** válasza:
jó kis szett,rendelheted is
2013. máj. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, kompatibilis.
2013. máj. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az nem D 800, hanem D800, valamint ez nem egy hanem két objektív, de egyébként igen, mindkettő kompatibilis a vázzal. Azért gondold meg, hogy kell-e egy D800, az egy irdatlan felbontású gép, ha nem pont erre van szükséged, akkor nagyon megszívatod magad vele. Nagyon izmos PC, baromi nagy memóriakártyák és rengeteg tárhely kell majd a képek kezeléséhez.
2013. máj. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A D800 már munkaeszköz. Szerintem azt gondold át, ha az objektívek+váz párosítással nem vagy tisztában, akkor miért kellene ~1.2 millát elköltened fényképezőre, ami kb. 2 kg. lesz ezzel a szettel......


Érted...


A PC erősség/tárhely szükséglet sztem nem számottevő. 16Gb-os kártya 10.000 Ft a jóféléből, egy 2 magos gép (ami azért már nem új) sztem alap, az pedig simán eljátszik ezekkel a képekkel.

2013. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A tömörített NEF 40-50 mega, a teljesen nyers 70. Normális munkamenethez Core i7 a minimum, és SSD sem árt. Ezt érdemes figyelembe venni.
2013. máj. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

hát...nemtom. Én egy D5100-at használok, és átteszem a képeket TIF-be, ami 42 Mb.

Ezeket egy AMD X6-al (25.000 Ft-os proci) kezelem, és viszi mint a szél a CS6-os Photoshop. Nem gondolnám, hogy a kép (akár 70 Mb-os) beolvasása, mentése, vágása olyan nagy teher már egy mai modernnek mondható gépnek. Modern alatt nem i7-et értek. Szerintem egy i3-is boldogan elviszi, ami ismét nem mondható erőműnek.

2013. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy egy sima Sata3-as vinyó is kiírja a 70Mb-ot ~2 mp alatt. Sőt...egy normális SD kártya is 4-5 mp alatt megoldja ezt a méretet.
2013. máj. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Húh, most olvasom újra, nem nagyon vagy képben. A 16 GB-s kártya ide kevés, az kb. 320 RAW képet tud tárolni. Ráadásul ez a gép CF-SD dual slotos, egy normális, 32 gigás CF kártya pedig kb. 40 ezer (az SD kb. 20).


Azt hittem, alaplapi memóriára gondolsz 16 GB címen, mert az sem árt, ha a képszerkesztő egyébként tudja kezelni.

2013. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A Core i5 és 8GB RAM már az 5D II képeivel is döcögött. Ha neked van időd 2-3 másodpercet várni minden kiélesítésre, akkor elmegy, csak munkához ez már sok.
2013. máj. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sztem ha nem munkaeszköz a gép,(és a kérdésből az derül ki számomra), akkor egyrészt nem fog raw-ban fotózni, másrészt 320 RAW kép nem kevés (persze eseményfotózáshoz az...), feldolgozni PS-el meg pláne nem. Másrészt ha 20.000 Ft egy normális, 32Mb-os SD kártya akkor mi van? :) 1.2 milla legalább ez a szett....ha nem fér bele a 20.000-es memóriakártya, akkor nem nagyon van miről beszélni. Én ezért mondom, hogy nem kéne tárhely problémával küszködni ezen a szinten/árfekvésen.


Szerintem nem ez lesz a kérdező gépe egyébként....


Tényleg nem tudom, nem használtam még ilyen gépet. Arról tudok nyilatkozni, hogy én 42 Mb-os TIF-et kezelek, és ott CS6-ban az élesítés, mentés fel sem tűnik. Mentés kb. 1-2 mp, élesítés meg azonnali. Lencsekorrekciók (torzítás kihúzás, stb....) az már eltart 2-3 mp-ig is, valóban.


Ha munkaeszköz, és sok száz RAW-ot kell így feldolgozni, akkor oké... vegyél i7-et 16Gb RAM-al (egyébként 8 vagy 16, tök mindegy..nem használja, inkább a proci sebesség legyen erős)

2013. máj. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!