Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik márkában lehet megbízni?

Melyik márkában lehet megbízni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy új bridge/superzoom gépet venni, napok óta keresgélek a neten, és már abban sem vagyok biztos, hogy melyik márka terméke volna a legjobb számomra. Eddig egy Nikon gépet néztem ki, egész pontosan a P510-et, viszont sok helyen negatív kritikát kapott. Mivel számomra ez nem egy olyan olcsó gép, már teljesen elbizonytalanodtam a vásárlásban.

Segítséget szeretnék kérni, hogy akkor mégis milyen márkát volna érdemes venni kb 80 ezerért?

Szerintetek melyik a legjobb bridge gépek tekintetében: Canon, Nikon, Fuji, Lumix vagy Sony?

Esetleg ha konkrét gépről is tudtok véleményt írni, szívesen fogadom.

Köszönöm szépen!



2013. jún. 2. 01:23
 1/4 anonim válasza:

Én Canon párti vagyok, de sokminden nem nem tetszik amilyen irányban elmentek mostanába. Neked azt kell eldöntened, hogy mik az igényeid.

Akarsz-e videózni, szükséged van-e a Full HD-re. Lehessen változtatni a videó felvételi bitrátáját.

Legyen-e hálózati csatlakozója, családi események idején jól jöhet, mert hamar merülnek az akksik.

Kell e külső vakupapucs?

Az optikai zoomja 24mm-esről induljon-e?

Milyen extra funkciói legyenek? Nikonnál hallottam a szuper lassú videó felvételről. 120 kép/sec(640X480 ha jól tudom).

Ettől a Canon tovább megy 240 kép/sec (340X280 ha jól tudom), vagy a miniatűr, diorama effekt fotóknál, egyes modelleknél videónál is megvan amikor a kép alsó,felső széle homályos marad és olyan mintha terepasztalt videóznál,fotóznál...(youtube.com)

Kell-e manuális fókusz?

stb.

2013. jún. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kifejtenéd bővebben, hogy miért nem vagy elégedett a Canonnal? Egyébként az igényeket tekintve a P510 kb meg is felelne, csak néhány helyen annyira negatív kritikákkal illették, meg maga a Nikon márkát is, ezért bizonytalanodtam el.

Fuji bridge gépekről mi a véleményed? Ahogy nézem, egész olcsóak a többi bridge-hez képest.

2013. jún. 2. 16:55
 3/4 anonim válasza:
nekem p510-em van és nagyon szeretem...nagyon jó képeket lehet vele készíteni :) és sok plusz beállítás is van rajta
2013. jún. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A problémámat a Canonnal kapcsolatban itt fogalmaztam meg:


http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__fenykep..


Lehet, hogy nem tűnik komolynak a problémám, csak nem igazán értem a koncepciót.

Nem a Canon minőségével kapcsolatos, hanem az üzletpolitikájukkal. Én amatőr fotós vagyok, nincsenek ambícióim ezen a területen. Sőt inkább a videózás felé orientálódtam, a magam szerény lehetőségeimmel.

Másfél éve vásároltam egy Canon PowerShot SX 130 IS gépet, aztán később kiderült, hogy többet tud mint amit első ránézésre feltételeztem. Ami igazán megfogott az a dioráma effektes videózás. De egyéb kreatív lehetőségeket is tud: szín kiemelés a többi FF marad , szín csere. Ezek mind video effektek. Ezen kívül még lehetőség van külső hálózati adapter csatlakoztatására is. Szóval teljesen megvagyok elégedve a gép tudásával. Persze tisztában vagyok a kategóriájával, de amatőr szinten tökéletes választásnak bizonyult. Potom 42ezer forintért.

Ettől több effektet tudó Canon gép létezik közel a duplájáért(azóta olcsóbb lett) Canon PowerShot SX230 HS ez annyival tudott többet hogy tudja a szuper lassított videó effektet:240kép/sec de csak 340X280-as felbontáson(!).

A problémám az hogy azóta már kijött a PowerShot SX 150 IS, és a 160 IS. És csodák csodája az összes videó effektet kivették belőlük, és még hálózati adaptert sem fogadnak. Hát nem érdekes? Szóval teljes érthetetlenség van a Canon házatáján. Még a Canon PowerShot SX40-es gép is 110ezerért csak a szuper lassú videó effektet tudja, semmi mást.

Persze a fotósokat ez abszolút nem érdekli. Ez csak az én bogaram, lehet. De számomra akkor is felfoghatatlan ez az üzletpolitika.

2013. jún. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!