Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van egy Fuji S2980-asn gépem,...

Van egy Fuji S2980-asn gépem, hogyan tudok vele úgy fotózni, hogy a háttér elmosódott legyen, és csak a fő témára fókuszáljon?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő fotós vagyok, most vettem egy gépet és próbálkozom, tájképek már nagyon szépek mennek, meg virágok stb, de most a portékra szeretnék rágyúrni, hogyan tudom azt megcsinálni ,hogy a háttér homályos legye,milyen beállítás szükséges ehhez ennél a gépnél? Hiába állítom be a makró módot, nem tudok vele úgy emberi alakot ,vagy arcot fotózni ahogy azt leírtam.

Próbáltam a Abode photoshoppal ezt megszerkeszteni, ami sikerült is, de látszik rajta, hogy szerkesztett,mert nem tudok úgy kijelölni egy emberi alakot,hogy a formáknál is homályos legyen. Tudnátok esetleg segíteni, légyszí



2013. jún. 7. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
A portrét 2m-en kell beállítani teljes nyílást kell állítani és a leghosszabb gyújtótávolsággal kell fényképezni.Ekkor lesz a legnagyobb esély hogy a háttér életlen lesz.De igazából ezt DSLR géppel lehet egy 2,8-as fényerejű 300mm-es telével megcsinálni.
2013. jún. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de mi az a gyújtótávolság úgy egészen röviden és érthetően? Bocsi, csak nem értek a szak szavakhoz.
2013. jún. 7. 23:14
 3/7 anonim ***** válasza:
A makró módot nem szabad portrénál beállítani!
2013. jún. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Állj minél közelebb a témához, a zoomot állítsd maxra, a háttér pedig legyen minél messzebb.


Ja és nem vagy fotós. A kezdő fotós ezeket már tudja.:)

2013. jún. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3 napja vettem a gépet, eddig csak tájképekkel foglalkoztam:)köszi
2013. jún. 7. 23:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyújtótávolság a zoom állása!A legnagyobb zoom értéket kell beállítani de elötte manuális állással a legnagyobb blendenyílást kell beállítani!Rá kell az arcra autófókuazálni, így lesz a legnagyobb esély hogy a háttér életlen lesz! Persze arra ügyelni kell hogy az arc mögött ne legyen közel képelem!
2013. jún. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt nem szabad a gépnél megengedni hogy a legnagyobb rekeszértéket a gép szűkítse ezért kell a blendét manuálisan a legnagyobb értékre állítani!A nagy blendeérték egyik hatása a háttér elmosása, mellette meg a nagy gyújtótávolság kell ehhez!
2013. jún. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!