Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fuji s1500-as fényképezőgéppel...

Fuji s1500-as fényképezőgéppel hogyan tudnék olyan képet készíteni, ahol a háttér homályos, a "lényeg" pedig éles?

Figyelt kérdés
Aki tud segíteni, légyszi pontosan írja le, hogy milyen beállításokkal érhetem el, mert nekem eddig nem sikerült. Egyedül olyat, amikor növényt fotóztam micro beállítással. Na ott homályos lett a háttér. Viszont én embernél is szeretném ezt a hatást elérni, meg távolabbi dolognál is. Lehetséges?
2010. ápr. 30. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Közelről fotózd, zoomolj rá, így a gép közelre fókuszál, a háttér homályos lesz.
2010. ápr. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
fizikai és technikai okok miatt nem tudod megcsinálni. Egy kompakt gép sem tudja megcsinálni. Ez már a DSLR-ek területe. Ugyanis a háttérelmosáshoz három fő dolog szükséges: nagy képérzékelő, fényerős objektív, nagy fókusztáv. A nagy fókusz oké megvan, de az érzékelő itt is beleszól, hiába van még pl f4 fényerőd.
2010. ápr. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legnagyobb rekesznyílást használtuk ilyenre még a filmes időszakban. Elvileg ha van kézi beállítás digitális gépeknél is lehet ilyet, de mint az előző hozzászóló is írta, nagy rekesznyílás csak nagy képérzékelőnél alkalmazható a gépbe. Mélységélességnek hívják ezt a hatást, ha kicsi, akkor csak az éles amire éppen ráfókuszáltál.
2010. ápr. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt nem tudja valaki megírni, hogy melyik gombot hova kell tekernem pontosan. Esetleg akinek van ilyen gépe lehet, hogy tudna segíteni. Köszönöm az eddigi válaszokat is.
2010. ápr. 30. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!