Szerintetek melyik Nikon gépet érdemesebb megvenni? Nikon D3100 + 18-55mm VR (VBA281K001) Digitális fényképezőgép Nikon SLR D3200 Kit (+18-55 mm VR) Tükörreflexes Fényképezőgép

Figyelt kérdés

Itt vannak a leírások róluk.

[link]


[link]


Nagyon sokat jelent a megapixelben való eltérés? Egyiknek 14.2 másiknak 24.2



2013. jún. 16. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:
20%
Hát csak a pénztárcád szab határt,meg attól is függ ,hogy mire használnád...Ha az ár nem számítana én mindenképpen a d3200-at venném meg mert nekem fontos a megapixel (utómunkánál,ha kell jobban meg lehet csinálni mert a kész képre jobban rá lehet közelíteni és a magas pixelszám miatt nem mosódik el a kép)továbbá 4 kép/másodperc jobb a gyorsan mozgó tárgyak fényképezéséhez...nem hinnéd hogy nagy különbség a 4 kép/másodperc vagy 3 kép/másodperc , de igenis látszik :)D3100-nak nincs magyar menüje ellenben a 3200-zal aminek igen,és ha kezdő fotós vagy akkor az fontos,akár tudsz angolul akár nem annyira :)Mindkettő gép kiváló kezdő fotósoknak ,tehát nagyon nem nyúlhatsz mellé :)
2013. jún. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy picit számít a megapixel, de annyira durván nem. Igazából én D90-et használok, szóval ezt a két típust annyira nem ismerem, de! több ismerősömnek is van a D3100, őt teljesen meg vannak elégedve vele, bár egyyikőjük pont pár hete mondta, hogy már bánja, hogy nem a 3200asat vette, mert valamije (sajnos már nem emlékszem rá, hogy mi) nem működik a 3100-zal, míg a 3200zal működne. Ugyanakkor távkioldót amit múltkor vettem, az meg csak a 3100zal működik (használazi utasítás szerint, pedig nikon márkájú, szóval furcsa). Viszont ha meg tudod engedni magadnak, én inkább egy 18-105 obit ajánlanék. Azok is vannk kitben, és én 3 éven keresztül nem éreztem nagy szükséget egy újabb objektív vásárlására, míg akinek viszont 18-55 volt kezdésnek, az nagyjából 3 hónap után vett egy újabb objektívet.
2013. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!