Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » F/22-nél, Av (Blende érzékenys...

Betterbait kérdése:

F/22-nél, Av (Blende érzékenység) módban, beállít nekem egy 2mp-s záridőt és a light meteren azt mutatja, hogy jó expozíciót fogok kapni, mégis teljesen túlexponált lesz a kép. Hogyan, miilyen beállítással lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés

A gép egy Canon EOS 10D, hozzá egy Sigma 18-125-ös obi.

Segítsetek kérlek, mert nagyon tanácstalan vagyok!



2013. jún. 18. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:

A fényképezőgépek fénymérője alapvetően középszürke képtartalmat feltételez, ezért extrém körülmények között nem ad pontos mérést. Ha túl sötét a kép túlexponál, ha túl világos, akkor pedig alul.


Erre való az expozíció korrekció, amivel kiküszöbölheted a butaságát. Sötétben mindig lefelé tekerjük, hogy megelőzzük a túlexpót, világos témánál pedig emelünk rajta.


Miután félig lenyomtad az expo gombot -. vagyis fényt mért a gép - forgasd el a hátsó nagy tárcsát és állíts negatív értéket.


Vagy használj expo sorozatot, ha nem vagy biztos magadban. Ez 3 képet csinál, egyet a fénymérő szerint, egyet alá-, és egyet fölé exponálva.

2013. jún. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Esetleg készítheted a képet manuális módban is. Ha biztos vagy az f/22-ben, és a 2mp túlexponált képet eredményez, akkor teljes manuálist állítsd f/22-re és 1 mp-re, vagy félre, vagy annyira, amíg jó képet kapsz.


Nem tudom, mit fotózol, hogy f/22 kell.

2013. jún. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy döglődik a sigma obi, és nem tudja behúzni teljesen a lamellákat. Obi mellett balra, lent van a DOF gomb, tartsd nyomva, és nézd meg, mozog-e a rekesz, ha állítod az értékét.
2013. jún. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ azthiszem utolsó válaszolónál lessz a pont mert a lamellákat nem húzza össze, amúgy elfelejtettem kiírni, de -1-es expókorrekcióval dolgoztam, szóval nem az lesz a baj...hamarosan elviszem szervizbe mert a canon 50mm 1.8-al tökéletesen működik, köszi szépen :)
2013. júl. 7. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!