Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Létezik olyan műhely/szervíz,...

Létezik olyan műhely/szervíz, ahol analóg fényképezőgépet digitálissá alakítanak?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam ezen, rengeteg embernek van a régi időkből komoly, nagyon precíz mechanikájú gépe, amik kihasználatlanul lógnak. A film helyére berakva a digitális érzékelő lapkát, a kazetták helyére a többi elektronikát, szóval hely lenne. Vagy rosszul gondolom?

2013. júl. 8. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Létezik olyan, hogy digitális hátfal, bizonyos típusok hátára kell csattintani az eredeti hátfal helyett. Én is gondolkodtam ilyen megoldáson, de mikor megláttam, hogy annyiba kerül, mint egy teljes profi digitális gép, elment a kedvem tőle. :)

Lehet, hogy van ilyen szakember, de szerintem annyit fog kérni érte, amiből egy új gépet is vehetsz. Másik gépből kivett elektronika meg nagyon macerásan fog illeszkedni egy filmes gépbe. Egy fotós-szervízest kellene megkérdezned, de nem hinném, hogy vállni fogja.

(Gugli: digitális hátfal)

2013. júl. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Középformátumú gépeket szoktak főleg digitalizálni, mert ott eleve cserélhető a hátfal, így könnyű a helyére egy érzékelőt tenni.


Nem tudok arról, hogy 35mm-es géphez létezne bármilyen eljárás, ami kevesebbe kerül, mint egy középkategóriás tükrös gép.

2013. júl. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pedig ugye azokban a gépekben nem akármilyen optikák voltak (nem ám 3,5-ös fényerővel), na és ugye a csereobik (akinek volt), nem kevés pénz volt. Valami kis manufaktúrának biztos megérné ezzel foglalkozni, és ha nem akarnának egy hét alatt meggazdagodni, volna is rá kereslet.
2013. júl. 9. 14:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az objektívek nagy részét fel lehet tenni adapterrel a jelenlegi digitális gépekre, minőségromlás, vagy végtelen fókusz vesztés nélkül. Canon gépekre rámennek a régi Zeiss, Zenit, Pentacon, Jupiter, MTO, Lecia, stb. objektívek.


Ha valakinek nem kell AF, akkor valóban kevés pénzből nagyon jó képminőségre tehet szert ezekkel.

2013. júl. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"ha nem akarnának egy hét alatt meggazdagodni, volna is rá kereslet."


Amennyi munka lenne vele, annyit nem tudnának kérni érte. Szinte nekik kellene az egész hátlapot legyártani, ráadásul többfélét. A másik, hogy a régi gépét kevés ember őrzi, még kevesebb akar pénzt költeni rá. Nem érné meg. :(

(Pedig nekem is van egy Zenit 11 SLR gépem, és nagyon jó lenne még használni.)

2013. júl. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!