Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megéri-e venni filmes fényképe...

Megéri-e venni filmes fényképezőgépet 10. 000 forint alatt? Milyen árban van a filmtekercs?

Figyelt kérdés

Működő kamera (retró) ami filmmel működik, és nagyon szép képeket csinál. Az érdekelne, hogy megéri-e pár ezer forintért beszerezni egy ilyet, avagy sem. Nem gyűjtő vagyok, és nem is hipszter, csak szeretnék szép képeket csinálni. Nem tudom milyen árban vannak a filmek, aki tisztában van ezzel, az írja le nekem

Köszönöm



2013. júl. 24. 01:37
 1/9 Neuhauser László ***** válasza:
100%
A gép typusát leírhatnád, hogy tudhassuk, "nagy" nevű, vagy "ólcsó fajta" masináról van-e szó
2013. júl. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

az biztos, hogy a filmes gép által készített kép még mindig nagyon szép...csak a film, a hívás költsége pont annyi, mint a digitálisból készült...nekem is van pentaprizmás, de lustaságból már digitálist használok...majdnem olyan szép..


kérdezd meg egy olyan boltban, ahol előhívnak(még), mennyi a ktg?

2013. júl. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha másért nem, azért megéri, mert megtanít fotós szemmel nézni. Ha tudod hogy nincs még 1000 képnyi szabad hely a kártyán, és majd otthon kiválogatod a 800 felvételből a 10 jót, hanem már csak 25 kocka maradt a filmen, akkor mindent sokkal alaposabban megnézel, egy-egy beállításon sokkal többet fogsz agyalni, mielőtt megnyomod a gombot.
2013. júl. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármivel lehet szép képeket készíteni. Előttem, bár jól írták, tényleg más felfogásban és látásmóddal jár a dolog, de szinte anyagi csőddel is jár. Míg a digitálisnál egy nagy összeget fizetsz ki egyszerre, addig filmesnél folyamatosan kell (egyre nagyobb összegeket) költened. Arról nem is beszélve, hogy jó minőségben előhívni már csak nagyon kevés helyen tudnak, és ez a helyzet csak romlani fog az elkövetkezőkben. Javaslom egy olcsó digitális gép vételét, amivel megtanulhatod az alapokat. Közben olvasni fotóelméletet, mert anélkül nem megy. És még valami: sok szerencsét és kitartást - az első tízezer a legnehezebb!
2013. júl. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ian Catman válasza:
100%

Nagyon, és mindenek előtt attól függ, mi a célod. Ha csak a "retro" fíling ahogy írod, akkor nyugodtan vegyél egy akármilyet. A képet (ahogy már írták) te csinálod, és nem a gép.

Ha viszont tényleg igazi fotóművészetbe akarsz belekóstolni (ami gyönyörű), akkor százezernél kezdődik egy normális kamera, és egy igazán profi (ami még mindig nem stúdiókamera hanem hordozható és normálfilmes) az milliós nagyságrendű (leírnám a márkáját, de úgysem erre gondolsz, L-lel kezdődik és német, de ez nem a reklám helye).

Én a mai napig is használok filmes (analóg) kamerát, de ez más dolog, mert fekete-fehérben magam hívom elő a képeket, és az az igazi öröm és szenvedély (nem elvarázsolt dolog a fekete fehér előhívás. A színes sem, de annak sokba kerül a felszerelése).

Ahogy írtad, téged inkább maga az érzés izgat.

Egy dolgot hadd mondjak erre.

Ha filmre fényképezel, akkor olyat csinálsz, ami egyszeri, és megismételhetetlen. Tudom én jól, hogy utólag, beszkennelve, digitálisan, stb. azt is lehet manipulálni, de az igazi szenvedély az, ha látod, hogy ez van, egy példány, megismételni lehetetlen, és te elcsípted a megfelelő beállítást, fókuszt, időt, rekeszt, szűrőt, filmtípust, (saját hívás esetén hívástechnikát, stb.) Ez valami felülmúlhatatlan érzés.

Szerintem még akkor is megéri kipróbálni, ha te - szerintem nyilván - nem akarsz a filmes fotóművészetben elmerülni.

Mégpedig ugyanezért, hogy lásd, mennyi mindenen múlik egy jó kép.

Éz azt mondanám, ha rá tudsz szánni akármennyi pénzt, próbáld ki. De azért a 10 ezret párral még meg kellene toldani, akkor sem profit kapsz, még nem is félprofit, inkább egy jó amatőrt (mondjuk egy Fujit vagy egy olcsóbb Canont), és azért, hogy bátran játsz a beállításokkal, aminek az alapjainak nézz utána.

Ahány fotóst megkérdezel, annyiféle kamerára és filmre fognak esküdni. Nyilván neked nem egy Lienhof kell, de még csak nem is egy Nikon F1, ezek méregdrágák és úgysem tudnád kihasználni.

Egy olyan kis Fujit (például) már vehetsz elérhető (nem tudom mennyi, én dollárért vettem külföldön, kb. 10-15 ezer Ft.) áron, amin már mindent állítgathatsz, de ha akarod automata is, szerintem ilyennel érdemes kezdeni.

....Vigyázat!

A fényképezés nagyon "addiktív" hobbi! :-)

Sok sikert, vágj bele, és majd szólj, mire jutottál! (Elsőre ne várj Tóth vagy Pump minőségű képeket, ők is analógra dolgoznak, apró technikai "titok", hogy először "munkaképnek" csinálnak egy csomó digitális képet, ebből kiválasztják a fényviszonyokat, a beállítást, stb., és utána ezek alapján mennek ki az analóg (filmes) komolyabb géppel.)

Sok sikert, meglátod, más élmény.

2013. júl. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ian Catman válasza:
100%
...Bocs, még annyit, hogy a filmes és a digitális fényképezés viszonya kb. olyan, mint a színház és a film. Az előbbi megismételhetetlen, az utóbbit számítógépen manipulálod (az előbbit is lehet, de az már szerintem csalás). A különbséget ott fogod látni, hogy a digitálisnál a végeredményt élvezed, a filmesnél az egész folyamatot, ahogy beállítottad, és a végeredményt is. Nem olcsó hobbi, kétségtelen, de nagyon nagy öröm.
2013. júl. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!

Kezdetnek vettem egy Fuji Finepix S2800-at. Édesapukám fényképész, viszont óvva int a saját gépétől, ami érthető. Ha később lesz pénzem, amikor tovább állok Fujiról.

Apu odaadta nekem a régi filmes gépét, aminek nagyon örülök, csak még nem találtam megfelelő pillanatot a kattintásra. :)


19/L

2013. aug. 2. 15:56
 8/9 Ian Catman válasza:

Fuji Finepix nagyon jó tanulásra, bár készülj fel, hogy az első néhány képed nézhetetlen lesz, de ne add fel. Jó választás volt. Hogy Kodak vagy Fuji vagy Agfa film, majdnem mindegy, úgyis a kidolgozáson fog múlni.

...Csak azt nem értem, ha apukád fényképész, miért itt kérsz tanácsot... ő lehet a legjobb forrás, higgy neki! A film kiválasztásában olyat vegyél először, ami általános célra alkalmas, és kezdd természettel, városképpel, stb., tehát "open air" fényképekkel ahol nem kell vaku, hogy megtanuld a beállításokat. Oda vehetsz 200-as filmet, attól érzékenyebb egyelőre nem kell. Sok sikert, és hallgass apádra!

2013. aug. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Atikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa válasza:
Egy tekercs 1500Ft. Megfelelő felszereléssel otthon is elő lehet hívni. Csak infravörös fény lehet a szobádban, mert másképp tönkremegy a film!!!
2023. ápr. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!