Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tudtok olyan kamerát aminek a...

Tudtok olyan kamerát aminek a mikrofonja lehetőleg tisztán rögzíti a hangot?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy (fuji finepix jv300) digitális fényképezőm.Tudom, hogy a fényképezőknél általában nem a mikrofonokra törekednek első sorban hanem a kép minőségre, de nekem hallatszik a felvétel alatt egy bizonyos zúgás és ez így van többi fuji finepix jv300-on is.És most szeretnék egy rendes digitális kamerát venni ami kb: max 25-40k-ért vennék meg.

2013. júl. 28. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Én pontosan emiatt tanakodtam azon, hogy milyen gépet vegyek. Mindig videókamerát használtam (S-VHS-t), aminek kitűnő sztereó mikrofonja volt. Fényképezőgép kellett volna mostanában, mert az szép képeket csinál. Kicsit utánanéztem és találtam is egyet, amit HASZNÁLTAN vettem meg 110 fontért (Londonban), ami kb. ez az árkategória. A gép szintén Fuji, de Finepix HS 25 EXR. Nekem nagyon bevált! Keress rá magyar oldalon is, hátha van.


Jellemzői: 16 Mpx, sztereó mikrofon (!), 1080p videó felbontás, sebesség/záridő/program beállítások, belső vaku + külső vakucsatlakozás. 30x-os zoom (24-720 mm), ami kézi "vezérlésű" és így az elektronika nem hallatszik bele a mikrofonba! Nézz utána itt, elég részletes oldal, de sajnos angol: [link]


43/F

2013. júl. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Panasonic-Lumix bridge gépei is nagyon jók e téren (FZ sorozat FZ45-től felfelé), ezekbe a beépített mikrofon is dolby stereo-s.

Az FZ150-eshez pl. külső mikrofont is tudsz csatlakoztatni. Egy ismerősöm az ebay-ről vett hozzá egy nagyon olcsó, a legolcsóbb külső mikrofont - olyan a hangja, mintha stúdió felvétel lenne a videói alá illesztve. :) (Ha érdekel privátban tudok küldeni a videóiból)

De szerintem a bridge/ultrazoom gépeknél nem hallatszik a zúgás.

Ugyan ez (Panasonic-Lumixra gondolok) nem a 40.000 ft-os kategória, de használtan kb. ennyiért biztosan meglehet kapni.

2013. júl. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!