Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőt ajánlotok...

Pukk3 kérdése:

Milyen fényképezőt ajánlotok max.30-40e Ft-ért, amivel elkezdhetnék fotózni hobbi szinten?

Figyelt kérdés
Ár/érték arányba nézve?

2013. júl. 30. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Ennyiért bridget tudsz max venni.
2013. júl. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazából a természetet,tárgyakat,állatokat,kiseebb-nagyobb dolgokat fényképeznék.


[link]


Egy ilyen jónak tűnik.Szerinted?

2013. júl. 31. 00:26
 3/10 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg erről van valakinek véleménye?


[link]

2013. júl. 31. 00:38
 4/10 anonim ***** válasza:

A Vivitar felejtős, viszont a Nikon nekem tetszik. Tudom, hogy sokan írják, de nincsen ám akkora jelentősége a gépnek.

Én egy Pentax s30-at használok sokszor (3 MPixel), mert befér a zsebembe, pici, tudsz 1/1000-el vakus derítést csinálni (mivel az kompakt gépek központi zárasak, nem szívsz a vakuszinkronnal) és olyan ISO200-ig egész tűrhető képet ad. Ez a gép ma kb. 5000 Ft és rengeteg jó képet csináltam vele.

Egyébként normál esetben crop-os Canon-om van, jelenleg összesen 7 objektívvel és elég sokat stúdióban fotózom, így azért van egy másik világom is, de nem a gép a kritikus pont :-).

Ha van olyan, ami viszonylag olcsó gép, de rekesz és zárprioritást is tud, kompakt kategóriában, akkor inkáb azt ajánlanám egyébként. Nézd meg ezt a cikket és próbálj meg úgy keresgélni, hogy lehetőleg ilyeneket tudjon.

[link]

Megapixel, optikai zoom és bridge/nem bridge besorolás, programok száma tök mindegy :-)

2013. júl. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm.:-)Utána nézek feltétlenül.
2013. júl. 31. 23:49
 6/10 A kérdező kommentje:

Mi a különbség a bridge és a tükörreflex között?

A bridge-vel nem tudok olyan szép,éles képeket készíteni?

2013. aug. 1. 16:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon durván leegyszerűsítve: nem tudsz.
2013. aug. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem.Mozgóképet pl. egy repülő madarat letudok fotózni egy L820-assal,hogy teljesen éles legyen a kép?Mikro dolgokat nagyon nem akarok fotózni.Jó volna egy olyannal beszélni akinek van L820-asa.
2013. aug. 1. 21:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen messze van és milyen gyorsan repül az a madár, illetve, hogy előtte elmondtál-e egy "Miatyánkot" vagy sem :)
2013. aug. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Megnéztem az L820-at, tényleg jó gép, elég lesz neked. Idővel váltanod kell, a "klasszikus" madárfotós cucc általában egy crop-os, tükörreflexes gép, valamilyen időjárásálló verzióban (pl. 7d), nagy fényerejű, nagy fókusztávolságú lencsével. Ez persze 1M HUF újonnan, fel sem merül.

Azért kekeckedünk csak veled, mert egy 50e Ft-os gép ettől fényévekre van, így sokkal kevesebb jó képed fog sikerülni, sokkal több fényre lesz szükséged, így várhatóan nyáron, nappal tudsz majd csak érdemben fotózni Pl. ISO-ban egy bridge gép felmehet mondjuk 200-400-ig, crop-os gép meg 800-1600-ig, máris két rekesszel több kellene).

A lényeg, ez jó gép, csak vedd meg, irány a természet, csináld és fél év múlva ezekre a kérdéseidre magadtól tudod majd a választ :-). Ha megtartod a garipapírt, 1-2 év múlva -20%-al eladod, ennyiért ajándék. Szép fényeket!

2013. aug. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!