Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen bridge fényképezőt vegyek?

Milyen bridge fényképezőt vegyek?

Figyelt kérdés

Kezdőként szeretnék kicsit "belenézni" a fotózás világába, de nem vennék egyből tükörreflexes gépet, kompaktom meg van, de attól komolyabbat szeretnék, így egy bridge gép mellett döntöttem, de azon belül annyi féle van, és annyi mindent hallani, hogy a Ti segítségeteket szeretném kérni!

Valaki, aki jártas a témában, vagy csak egyszerűen tapasztalata van bármelyik bridge géppel, kérem írjon!

A másik, hogy ódzkodom az elemestől, akkumlátoros gépet szeretnék első sorban, de ha CSAK ezen múlik, akkor nyilván beérem az elemessel is. Köszönöm előre is!



2013. júl. 31. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Panasonic-Lumixok FZ sorozatát ajánlanám, ezeknek saját akkujuk van, és elég sokáig is bírják.

Lehetőség van teljes manuális beállításokra, ami nagy előny, ha komolyabban is szeretnél később foglalkozni a fotózással. Tanuló gépnek ideális, úgy gondolom.

Mellesleg a videója sem utolsó... ráadásul dolby stereo-s mikrofonokkal látják el ezeket! Bár a most forgalmazott típusoknál már külső mikrofont is lehet csatlakoztatni, plusz vakupapucs is van rajtuk.

(Nekem anno egy Panasonic-Lumix FZ45 típusú gépem volt, azzal kezdtem, így a Panasonicokról jobban tudok véleményt alkotni mint a többiről)


Plusz előny, hogy Leica lencséje van, amelyhez gyárilag jár napellenző. 52mm-es átmérőjű így még szűrőket is lehet rájuk tenni.



A bridge Fujikkal az a bajom, hogy ott nincs teljes manuál plusz azok elemesek.

A Nikon LZ sorozata (bár ez talán nem is a bridge kategória, inkább kompakt, mivel teljesen automata) ráadásul az is elemes.


A Canon SX160IS típusú gépben is teljes manuál van, de akkor már inkább a Panasonic - a fogása miatt is, a Canonhoz nincs napellenző és szűrők sem tehetők rá.


Remélem tudtam segíteni! :)

2013. aug. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, annyiban helyesbítenék, hogy vakupapucs és külső mikrofon csatlakoztatási lehetőség az FZ100, FZ150 és FZ200-as típusokban van. (Régebbi típusokon lehet vakupapucs, de azt nem forgalmazzák már)


[link]


Ez hasonló, mint az én volt FZ45-öm... az edigital leírásában ne tévesszen meg, hogy azt írja nem helyezhető rá szűrő. De igen, helyezhető, nekem volt UV szűrőm és makró előtétem is hozzá. :)

2013. aug. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes válaszod! :) Bár nem írtam, hogy mennyit szánnék rá, max 50-et gondoltam, de lehet, hogy inkább várnék vele egy kicsit, és így megvenném az általad is ajánlott FZ62-t 80-ért.

Találtam egy másikat, nem tudom, hogy milyen lehet, mert nem igazán értek hozzá, megnéznéd ezt nekem, és véleményeznéd? --> [link]


Köszönöm előre is! :)

2013. aug. 2. 15:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Megint én vagyok! :)


Az LZ sorozattal az a baj, hogy ezek teljesen automata gépek. Amint látom egy pici mono mikrofon van csak rajta. Plusz ennek a lencséje is rosszabb minőségű.

Az FZ sorozat ezért is drágább - ott több a lehetőség, jobb a minőség.


A Leica-nak vannak teljesen ugyanolyan gépei, mint ezek a Lumix FZ-k(még külsőre is, csak a Lumix felirat helyén Leica áll) csak azok már 250.000 Ft körül mozognak. És teljesen pontosan ugyanolyan lencse van azokban is, mint a Panasonic-ok FZ-jeiben.


Az FZ62 ára ennél lentebb már nem fog menni, a minőségibbet nem adják lentebb, inkább nem forgalmazzák tovább. Anno én az utolsó pillanatban vettem meg az FZ45-öt, szintén ennyibe került akkor, mint most az FZ62.


Ha tényleg komolyan érdekel megéri ennyivel többet áldozni rá. Aztán ha elkezded tanulni a manuális beállításokat, és akkor jössz rá, hogy nincs a gépedben ilyen sokkal rosszabb, akkor újra be kellene ruházni egy gépre, amik már tudják azt.

Egyszer megveszed és szépen bánsz vele több évig is kiszolgálhat. :)



Amikor én álltam gépvásárlás előtt én is az olcsóbbakat néztem, ilyen 40-50e ft körüli értékben. Nekem is azt tanácsolták, hogy jól gondoljam meg, mert igaz, hogy drágább, de annyival több plusz is. Hajlamos vagyok elsietni a dolgokat, hogy minél előbb a kezemben tarthassam amit kinéztem. De a mai napig hálás vagyok, hogy tényleg megfontoltan a jobbat, ám de drágábbat választottam. Ha akkor nem ezt választom, hanem egy olcsóbb automatát, akkor ma már nem tartanék ott, ahol. (Ha érdekel ez mit jelent, PÜ-ben megírom!) :)

2013. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Még mindig én vagyok!

A Fuji S4000-ben is vannak manuális beállítások, de 4db AA elemmel működik. Sanyo Eneloop vagy Energizer tölthető elemeket ajánlanék mellé.

Azért mondom a Fujit, mert ennek az ára van ott, mint amennyit eredetileg is szánnál rá. :)


Persze ez nincs olyan minőség, mint a Panasonic FZ, de ezzel is lehet boldogulni szerintem :)

2013. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hűű, köszönöm!! :) Érdekel, persze, írj privátban!

A Fujiról nem hallottam jókat, meg én is inkább a jobb minőségűt venném,mint a sokkal gagyibbat valamennyivel kevesebbért.

2013. aug. 5. 19:12
 7/9 anonim válasza:

Hát szerintem mindenképpen fujit válassz mert sokat olvastam a Panasonic gépeiröl és már az alap ISO érzékenységen is elég jol láthato zajt prodkáll ami azért már elég rossz dolog.a fujifilmek meg azért egész jo képminöséget hoznak.

jo manuál lehetöségekkel.de elkell döntened hogy mit akarsz otozni és hogy mennyire akarsz belemélydni a fotozás rejtelmeibe.vagy videozni szeretnél a gépeddel.

2013. szept. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az első vagyok...


Valóban elég jó minőségű a Fuji képei megnéztem én is, viszont a zajosodás a Panasonic-ok régebbi gépeire jellemzőbb.

Az én FZ45-öm is (azt hiszem 2010-es gép) az is eléggé zajosodott valóban... de az utána megjelenő FZ150 pl. nagyon jó, a két Panasonic közt óriási a különbség a képminőséget illetően.

Pedig ugyanolyan Leica optika van mindkettőben... csak másabb a szenzora.


Szerintem az újabb gyártmányoknál a szenzor is sokkal jobb, jóval kevesebb zajosodással. Ezért mertem ajánlani az új FZ-ket.


Kérdező! Az oldalra mostanában nem jöttem fel, ezért nem írtam PÜ-t! És nem is láttam, hogy Te írtál volna rá, ne haragudj! :)

De ha a kérdés még aktuális szívesen bepótolom! :)

2013. szept. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

nem az a lényeg hogy mikor jött ki egy gép.

mert az én fujifilm s6500fd még is 2003 as modell.és leakalapal.iso 800 ig nagyon jol használhato képeket ad.

egyszerüen a panasonic ront el valamit a képérzékelöiben.

de oké hogy a panasonic nak jönnek ki az ujabbik modelljei.de a fuji is szorja.

szoval jobb kompromisszumot. kötni.

en szeméjj szerit fujit vennék hogy ha bridge gépekben gondolkozok.

hiaba a nikon meg a canon.több mint százezres arért mar akkor agy jo tükrösgépet lehetvenni.

de a fuji az tartja magát 100 ezer alatt.

elég jo szolgáltatásokat nyujt.nagy zoom magas iso,teljess manuális lehetöségek,dönthetökijelzö zooom gyürü.manuál focus.kell ennél jóbb?

ilyen a fujifilm hs 25-30 exr.

sztem nagyon jogépek.

persze neked kell tudnod hogy te mit akarsz.

de ha netán a fuji ra esik a valasztásod nem fog cserben hagyni.csak tudni kell használni. :-) :-)

üdv

2013. szept. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!