Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi éri meg jobban? Digitális...

Mi éri meg jobban? Digitális fényképező vagy kézi kamera?

Figyelt kérdés

2013. aug. 1. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindig minden attól függ, hogy mit akarsz elérni vele. Ha inkább arra van szükséged, hogy szép képeket csinálj és néha egy kis videót is, akkor a digitális fényképezőgépet ajánlanám.


Ha viszont arra, hogy szép videókat csinálj és néha egy-két fényképet, akkor a videókamerát ajánlom


Vannak azonban olyan lehetőségek is manapság, hogy a kettő elég jól közelít egymáshoz. Én egy 16Mpx-es digitális fényképezőgépet vettem (DSLR), ami FullHD képet rögzít sztereó hanggal. Nem olyan a hangja, mint egy sztereó kamerának és csak fél órát tud egyszerre felvenni (de azt mondjuk egy stoppal és újrafelvétellel gyorsan lehet folytatni), de mind a fényképező, mind a kamera funkciói megfelelőek egy kezdőnek.


A vidókamerák is tudnak fényképeket rögzíteni, de nagyon kis felbontásban (3-10Mpx méretig), ami ugyan sokszor elég lehet, de nem lehet annyit variálni rajta, mint egy dig. fényképezőgépen.


Nekem egy Fuji Finepix HS25EXR gépem van. Keress rá és gondolkodj el rajta, hogy például ez megfelel, vagy más kell neked.

2013. aug. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nekem egy Nikon coolpix l28-as fényképezőgépem van, de annak hamar lemerülnek az elemei, és ezért gondolkodtam kézi kamerán. És jó tudni, hogy a kézi kamera is készít fényképeket.
2013. aug. 1. 23:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Bridge gépekkel is lehet olyan minőséget elérni, mint egy kamerával, legalábbis szerintem. Igaz, hogy hangban a kamera jobb valamivel, de egyre több fényképezőhöz lehet külső mikrofont csatlakoztatni.

A Panasonic-Lumix FZ gépeiben dolby stereo-s beépített mikrofon van. Képminőségre pedig veri a 150ezres szintén Panasonic kézi kamerát (tapasztalat!)


Egyébként DSLR gépekkel szoktak forgatni is, egyre és egyre felkapottabb dolog, külön objektívek is vannak forgatáshoz. Nem egy filmet, sorozatot fényképezővel vettek fel.

Sőt, a Dr. House sorozatot Canon 5D Mark II-vel vették fel!

2013. aug. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. aug. 4. 19:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, való igaz, hogy a kézi kamera is készít felvételeket, de egy 70-80 ezer Ft-os kamera CSAK 3 Mpx-es képet készít Full HD felvétel mellett, mig a Bridge vagy a DSRL viszont pl. 16 Mpx-es képet, szintén FullHD mellett.


És igen, most jön az, hogy ha van egy kicsit több pénzed, akkor vegyél olyan típust, amihez KÜLSŐ mikrofont is tudsz csatlakoztatni. Nekem sajnos nem volt, de bocs nagycsaládos ember vagyok. :)

2013. aug. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!