Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan állítsam be a Nikon...

Hogyan állítsam be a Nikon Coolpix l820 fényképezőmet ha éjszakai tájat/csillagokat vagy villámokat szeretnék fotózni?

Figyelt kérdés
Utánaolvastam, hogy mihez milyen beállítást kell alkalmazni, de az éjszakai fotózás valamiért nem jött össze vele. Volt, hogy beállítottam éjszakai tájképre, ami kérte a vakut, de az istenért sem akart vakuzni és mire végre sikerült, akkor is csak a közeli dolgok látszódtak. Örömmel venném, ha valaki aki ért hozzá kicsit tudna segíteni.

2013. aug. 13. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Csillagok fotózásának nem érdemes nekimenni ezzel, ennél sokkkal komolyabb eszközök is elvéreznek és ott azért nem árt ha konyítasz is valamicskét a fotográfiához, baromi nehéz műfaj. Amúgy pedig ugyanazt tudom javasolni amit itt másoknak is, olvass utána a fotográfia alapfogalmainak, az expozíciós beállítások képre gyakorolt hatásának és mindenképp kapcsold ki a vakut mert a beépített vakuval nem fogsz tudni éjszakai tájfotókat készíteni (sőt eleve tájat nemigazán lehet vakuzni). Valószínűleg az a probléma amúgy, hogy nem tud mire élességet állítani a sötétben (ezt pedig ugye úgy tudnád kiküszöbölni, hogy manuálisan állítasz élességet amire tudtommal a gépeden nincs lehetőség).
2013. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nekem is ilyen gépem van. Sajnos nem nagyon tudok vele még fényképezni. Meg tudnád mondani hol olvastál utána, hogy mihez milyen beállítás kell?

Előre is köszönöm!

2013. aug. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az éjszakai tájkép (inkább városkép) fotózás lényege az, hogy a vaku egy villantással megvilágítja az előteret például az ott állókat, de a gép hosszú záridőt használ, így a háttérben lévő épületek is látszanak. Persze csak állványról működik és felesleges olyan háttérnél használni, ami valamennyire nincs kivilágítva, így hosszú záridővel sem lehet kiexponálni rendesen. Inkább kivilágított esti tereken venni hasznát


A hátteret az életben nem fogja neked kivillantani a vaku. A beépített csak pár méterig hatásos.

2013. aug. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Cat-dog neked válaszolva pedig: Ezeknek a dolgoknak csak úgy általánosságban néztem utána, nem konkrétan csak ennek a gépnek. Ezzel még én is bajban vagyok, mert árban még így is meghaladta azt az összeget mint amennyi egy gépre akartam szánni és most ez van, ebből kéne valahogy a legjobbat kihozni :) Viszont lehet vele csinálni nagyon jó képeket.
2013. aug. 13. 20:14
 5/6 rolandoo válasza:
Ez a gép pont arra való, hogy az is jó képeket csináljon aki nem ért a fényképező beállitásokhoz. Scene gomb megnyomásával egyszerű automata módra kell állitani. Kioldó gombot félig nyomva tartani és máris beállit mindent automatikusan a gép.
2014. márc. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
@5:Azokat a témákat amiket a kérdésben felvetett, az életben nem fogja az általad leírt módon tanulás nélkül lefotózni. Jó képeket tudással lehet készíteni...
2014. márc. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!