Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tudnátok javasolni egy kezdő/h...

Tudnátok javasolni egy kezdő/haladó fotósnak tükörreflexes gépet?

Figyelt kérdés
Most egy Fuji bridge-gépet használok, hobbiszinten fényképezek, de szeretnék egy szinttel feljebb lépni. Egy olyan gépet keresek, ami nem a csillagászati árkategóriába tartozik (max 90-100ezer körül). Inkább makrózni, és természetfótózni szeretek. Nem vagyok profi, szóval lehetőleg 1 objektívet szeretnék hozzá használni. (a másik kérdésem hogy ez megoldható-e ha viszonylag jó zoom és makró is kellene, vagy csak külön elképzelhető, zoom és makróobjektívvel?)

2013. aug. 16. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem fog menni. DSLR-el makrózni vagy makroobjektívvel (önmagában vagy 100 ezer forint), vagy közgyűrűvel (fényerőt csökkent, fókuszálás nem egyszerű, de jó képminőség) tudsz. Viszont utóbbi is pénz.


Eleve a 90-100-ba csak egy 18-55-ös kit fér bele, amivel nem tudsz távoli dolgokat fotózni (a te szavaiddal nincs "nagy zoomja", de a zoomnak ehhez semmi köze, csak nem ismered a fogalmakat).


Ha jót akarsz, kerüld el a 18-200 és hasonló ultrazoomokat, elég rossz a képminőségük.

2013. aug. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Ennyi pénzért csak a Canon EOS 1100D van egy 18-55mm-es kittel.

Ismerősöknek van ilyen, de én nem vagyok tőle elájulva, belépő tükrösök közt is ezerszer jobbak vannak ennél.


A 18-55mm objektív 3x optikai zoomnak felel meg, szóval egy ún. utazóobjektív kellene neked, hogy jó legyen a zoomja. Egy ilyen megint 100.000Ft körül van, és ez még csak az alja.


Ahogy az előttem lévő is írta, a makróhoz megint külön egy objektív...


Nem akarlak megsérteni, de így csak amatőr vagy, mert ezt így nem lehet hobbiszintnek mondani, úgy vélem a hobbiszinthez is kell valami tudás. Nem csak automata módban kattintgatunk, esetleg "művészkedünk".

2013. aug. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 S3l3jt válasza:

Pontosan írták le a lényeget.

Neked egy komoly gép kell.

Amit lassan megtanulsz kezelni.

Zoom nem biztos,hogy kell neked.

Lásd: http://www.youtube.com/watch?v=K1PVLmcmmPA

Makróhoz pedig vásárolsz hozzá optikát.

2013. aug. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat.

egyébként auto-módban nem is emlékszem mikor használtam utoljára a gépemet, de ebbe most ne menjünk bele.

a haladót meg úgy értettem, hogy nem csak megveszem a legelső/legolcsóbb gépet, ami szembejön velem, hanem egy kicsit komolyabbat, és említetten nem automatikán használom kizárólag.

és bocsi, amit még lehet meg kellett volna említenem h 14 vagyok :D

2013. aug. 21. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!