Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legjobb Linux operáci...

Melyik a legjobb Linux operációs rendszer kezdő/haladó felhasználók számára? És az általad ajánlott Linux-disztribúciót hol lehet letölteni?

Figyelt kérdés
Kell egy operációs rendszer az ócska laptopmohoz, ami kék halált jelentett. Mivel csóró vagyok, ezért nincs pénzem megvenni a Windows XP vagy a Windows 7 operációs rendszerek telepítőjének egyikét, ezért kell egy ingyenes Linux-disztribúció. Melyik Linux-disztribúciót ajánljátok egy kezdő/haladó szintű felhasználónak, amit viszonylag könnyen lehet kezelni? Az általad ajánlott Linux-disztribúciót hol lehet letölteni? :-)

2013. jún. 25. 15:25
 1/9 anonim válasza:

A kékhalálra nem feltételnül megoldás a Linux.

De kezdésnek Ubuntut ajánlanék.

ubuntu.hu

2013. jún. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem csak a kék halál miatt. Már kezdem unni az ócska Windowst.
2013. jún. 25. 15:44
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi. :-)
2013. jún. 25. 15:44
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha eddig stabilan futott rajta a Windows és most folyton kék-halálozik, esetleg el sem indul már, nos azon egyik Linux disztró sem fog segíteni.


Valószínűbb, hogy hardveres okai vannak a dolognak. Lehet, hogy megdöglött a winyó vagy a memória benne. Az is lehet, hogy gyenge a hűtése és nem bírja a nyarat. Ez utóbbin akár egy porszívózás is segíthet.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, első disztrónak én a Mintet ajánlanám.

[link]

2013. jún. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sose nyomta be még a kék halált, nem a hardverekkel van a probléma. :-) Csak most, hogy benyomta a kék halált, inkább leváltom a Windowst. :-)

Amúgy köszönöm neked is. :-)

2013. jún. 25. 15:50
 6/9 tabaki ***** válasza:

Kissé félve említem meg az UHUt, pláne, hogy egy ideje én is Ubuntu Studiót használok... Annak idején nagyon jó tapasztalatokat szereztem vele, és ha a vinyóm gajra nem megy, talán még ma sem próbálgatnék mást. Egyetlen komolyabb probléma van vele, iszonyat ritkán frissítik. Mikor kijön az új verzió, lehet örülni, nagyon jó a programkészlete, halál egyszerű mindent telepíteni, azután a következő 2-3-4 év alatt a világ nem tud olyan tyúklépésben járni, hogy el ne ballagjon mellette. Persze, lehet a programokat a szokásos külső forrásokból is frissíteni, de az kezdőként nem biztos, hogy kényelmes.

Mint említém, most Ubuntu Studio (12.04) van a a gépemen, ezt is nagyon ajánlom kezdésnek, egyébként meg a Linux Mintet javasolják sokan.

Haladónak? A fene tudja, talán a Debian, de különösebben nem foglalkoztatott a linux mélylélektana, így nekem elég jól megfelel, ami van. Egyébként jól beállítva a Debian is kezes, láttam másnál.

2013. jún. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:
2013. jún. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Linux Mint 13 mate,de ha régi számítógép akkor talán ha nem vinné el az ubit meg a mintet,akkor lubuntut ajánlok régebbi gépegen jobban fut. Meg mindig lts verziót használj azok 5 évig kapnak frissitéseket. Ha valamit nem tudsz kérdezd meg egy linux fórumon pl ubuntu.hu ~un
2013. jún. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

É is az Ubuntut tudom ajánlani. én már több éve használom, és teljesen meg vagyok vele elégedve, kezdő haladó és profi szinten is nagyon jól felhasználható, félévente jön ki új verzió. És ami a legjobb, hogy Steam is van rá (nem tudom téged menyire érint) ha egy két éven át biztosan támogatott verziót szeretnél, akkor ezt szerezd be -> [link]

amúgy pedig 12.10 és a 13.04 az újabb verziók. én nagyon szeretem, szinte minden progit be tudsz szerezni az Ubuntu store-ból, és az Unity felület kinézete sem utolsó. én nekem ez a kedvencem.

2013. jún. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!