Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tudnátok megfelelő Nikon vagy...

Tudnátok megfelelő Nikon vagy Canon DSLR felszerelést ajánlani ennyiért?

Figyelt kérdés

Jelenleg rendelkezem egy Nikon D3200-assal és egy Nikon AF-S 18-55mm f/3.5-5.6 G DX VR objektívvel. Február végén lejár az életbiztosítási cuccom (nem tudom pontosan mi ennek a neve) és kapok 1.000.000 Ft-ot, amiből a "felszerelésemet" szeretném bővíteni/modernizálni.

Leginkább táj-, portré- és makrofotózásra szeretném használni.

Ha komolyabb objektíveket szeretnék használni, érdemes beruháznom egy komolyabb vázba is (mondjuk egy D7100-asba)?

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. aug. 19. 15:32
 1/4 anonim válasza:
Esetleg Canon EOS 7D? :) Vagy nikon D700? :) Jópárszáz ezer forintok, de meg is éri. [link] Itt minden gépet megtalálsz, tudsz keresni is! :)
2013. aug. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de szerintem inkább az objektív(ek)en múlik a dolog, mint a vázon. Inkább jó objektíveket szeretnék beszerezni, mint egy izmos vázat.
2013. aug. 19. 17:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Tényleg az objektív a fontosabb.


A Nikon 105 micro VR egy alap makroobjektív, és portréra is nagyon jó. Egy kicsit croppos vázon talán hosszú, de nyitva is éles, és f2.8-on már nagyon jól lehet hátteret mosni. Ez két légy egy csapásra, ebbe határozottan érdemes beruházni.


Ami a tájképet illeti, az a baj, hogy nem ismerem annyira a Nikon DX zoomokat. FF gépre nyerő választás lenne a Tamron 24-70 f2.8, ez olcsóbb és jobb, mint a Nikon saját 24-70-e, de D3200-on kissé szűknek érezheted.

Van a Nikonnak 17-55 f2.8 DX objektíve, ami specifikáció alapján pont jó lehet neked, de sosem néztem meg, milyen képeket csinál. Mellesleg én azt mondom, ne vegyél nagyon drága DX üveget, mert majdnem minden fotós (akinek pénze van rá) előbb utóbb egy FF gépnél köt ki (pl. D700). Én emiatt vettem inkább 24-70-et és 16-35-öt. Utóbbi is jó tájképre, csak az átfogása kicsit kicsi általános használathoz (pl. nyaralás). A 24-70 még DX-en is jobb hétköznapi útitárs, ha csak kevés cuccot tudsz vinni. Márpedig lehet, hogy kezdetben lelkes leszel, de aztán rájössz, hogy utazáshoz max 2 objektívet érdemes betenni a táskába, mert súly, hely és kockázat.

2013. aug. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Amint otthon leszek, megnézem, hogy együtt kb. mennyibe fájnának. :)
2013. aug. 19. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!