Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tudnátok nekem olyan TÜKÖRREFL...

Tudnátok nekem olyan TÜKÖRREFLEXES gépet mondani, ami nagyobb részben nekem modellfotózásra kellene?!

Figyelt kérdés
Jó lenne ha az ára is barátságos lenne!:)A mostani gépem egy Samsung WB100,de ez nem a legmegfelelőbb modellfotózáshoz.Azért nem ilyen profi gép kell mint pl.: Canon Eos 700D (azt hiszem ez a neve).Hanem csak barátokat fotóznék vele.

2013. aug. 27. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Most akkor modellfotó, vagy ökörködés a barátokkal? Egyébként egyiknél sem a gép számít, hanem az objektívek. Fix 50 vagy fix 85, hogy jól moshasd a hátteret, esetleg egy külső vaku. Valami összeget jó volna tudni.
2013. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem,hogy őket fotóznám vele mint modell.:DD
2013. aug. 27. 14:14
 3/8 anonim ***** válasza:

A modell fotózás az, amikor van egy koncepció, amit elmész, és megvalósítasz. Berendezed a terepet, kialakítod a világítást, majd saját elképzeléseid alapján ebbe belehelyezed és beállítod a modellt. Van időd elkészíteni a felvételeket, akár ugyanazt többször is, és a cél, hogy a képen a koncepciódat lásd viszont. Itt nem számít az autofókusz (mert többször próbálkozhatsz), a magas ISO-s képzaj (mert bevilágítod a helyet), viszont annak az egy képnek, ami végül kikerül, tű élesnek kell lennie, rendszerint olyan mélységélességi viszonyokkal, ami a sima zoom objektíveknél nem feltétlenül elérhető.


A haverok fotózása ellenben csak úgy ellenben AF igényes, kevés fényben is mennie kell, de sokkal több hibát bír el a kép.


Most akkor neked mi kell?

És mennyiért?

2013. aug. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
inkább a második amit írtál! 100-110E körül...
2013. aug. 27. 14:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Canon 700D nem profi, hanem amatőr gép.


A 100-110 ezres keret elég jól behatárolja a választható kört, kb. 2-3 ilyen árú gép van.

[link]

2013. aug. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok?

[link]


Ha igen, újonnan csak ez marad ennyiért:

[link]

2013. aug. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!pont ezt a nikon gépet néztem!:)
2013. aug. 27. 18:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Használtan nézz! Százezer alatt tökjó gépet kapsz, ami bőven megfelel az elvárásaidnak. Nem kell rögtön a legfrissebb modelt venni. Pl. a Canon 500D vagy 550D nagyon jó kis gépek. Ha veszel hozzá egy portréhoz való obit, kész is vagy. Egyébként javasolnám, hogy zoom-ot végy, mert nem hiszem, hogy végül csak portrézni fogsz.
2013. aug. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!