Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyha fel akarok venni egy...

Hogyha fel akarok venni egy cégbemutatót meg beszédeket kamerával közepes kép és jó hangminőségben akkor milyen kamerát vegyek és hogy ússzam meg a lehető legolcsóbban?

Figyelt kérdés
Vagy az a normális hogy kb 80 ezret kifizetsz egy nem túl jó minőségű kameráért plus még lámpákért állványért is tízezreket?
2013. aug. 28. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:

háát, inkább százezreket.


eleve ott kezdődik h a kép lehet nagyok jó, de a hangminőség csapnivaló lesz még drágább kameráknál is ugyanis csak a felsőbb kategóriásoknál van olyan lehetőség h külső mikrofont csatlakoztass hozzá. én is szenvedtem ezzel sokat, aztán feladtam, és úgy oldom meg, hogy külön dictafonra veszem külső mikivel a hangot, aztán összemixelem a képanyaggal utólag. másképp lehetetlen.

Ez így a legolcsóbb megoldás, így is mondjuk egy elfogadható cam legyen 80 körül, egy dictafon 30 körül, aztán egy szintén elfogadható minőségű miki 50-60 körül. Tehát 150-ből kb megvagy, de ennyiből nem kapnál olyan felső kategóriás camot aminek van külön külső miki bemenete :(


hát ez a nagy helyzet ....


én is egy elég nagy hiányosságnak találom, és igazán rátehetnének a gagyibbakra is egy jack-aljzatot vagy akármit, nem kerülne az igazán plusz pénzbe, csak valamiért nem szokás .... meg csak az ilyen elvetemülteknek van rá igénye, mint mi, mert amikor ezt én is mondtam több szaküzletben, kb hülyének néztek, hogy ugyan már miért akarok én jó minőségű hangot.

2013. aug. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

az állvány camhoz kötelező, anélkül meg se próbáld, viszont kapsz már 10-ért is, ez nem tétel.


a lámpák szintén nem annyira ... én összetettem magamnak 2 oldalról 2x2x150-es reflektort, és ez állvánnyal, hosszabbítóval együtt, azaz készre szerelve kijött kb 15-ből.


ezek nélkül beltérben nem igazán tudsz camozni :(

2013. aug. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És akkor tátogsz majd aláteszed a hangot? Az tényleg elég körülményesnek tűnik. És a lámpákat honnan szerezted be, milyen típusokat és hogyan rögzítetted őket vagy van azoknak is állványa?
2013. aug. 31. 14:29
 4/10 A kérdező kommentje:
Most néztem boltban 130 ezer egy olyan kamera, amelyikhez lehet hangfelvevő csiptethető microportot 50 ezreset, vagy sima mikrofont csatlakoztatni. Összesen lámpákkal állványokkal kb 210 ezer Ftnak tűnik.
2013. aug. 31. 22:22
 5/10 anonim ***** válasza:

ez így nem tűnik rossznak. sőt, kifejezetten jó ár érte sztem, mert én még amikor berendezkedtünk, csak jóval drágábban találtunk, de nyilván fejlődik a világ :D


Csak ha rám hallgatsz, CSAKIS rádiós mikit veszel, mert a vezetékessel majd meglátod mennyit szenvednél (kezelhetetlen, kényelémetlen eleve a kábel + zajos is lesz ha csak kicsit is hosszabb ... rádiós meg elmegy több 100 m-t is és tökéletes a hangminőség)


Én pl mindenhol a Voice-Kraft PGX4-es wireless mikit használom, évek óta megy több darab is nálunk, még sose volt bajuk.

Abszolút megbízható minőség, tulképpen a Shure koppintása, és ez elérhető újonnan olyan 40-45 körül is már sztem. (csakis UHF és diversity rendszerű legyen, mert egyébként sok egyéb gagyit árulnak de azzal ne foglalkozz mert megbánod utólag!)

A vevőegységet meg kis mini aksival tudod működtetni a cam mellett, és akkor ennyi a megoldás. De a lámpák miatt gondolom eleve kénytelen vagy áramforráshoz kötni magad, így akkor ez se kérdés.


A lámpákat szinte mindenhol be tudod szerezni állványostól (OBI, Praktiker stb), fogalmam sincs mi a megnevezése pontosan, de szal azok a téglalap alakú fémházas reflektorok, amelyekben cserélhető teljesítményű halogén szál van.

Aztán akkor helyzettől függően darabonként a 100 és az 500 W között bármit tehetsz bele...


ja hát ha meg microportot akarsz, az is oké csak szal szintén ne akármilyet vegyél! sőt sztem ennek a VoiceK-nak is van microportos kivitele. tudom, árulnak már 15-ért is a vaterán is és ráírják h "Shure-rendszerű", de eszedbe se jusson ... azok mind VHF-esek na meg nem diversity-k, így csak szívás lesz velük.


megkérdezhetem, melyik camtípust találtad egyébként? most már felcsigáztál, csak mert műszakilag félig nem értem a dolgot, hiszen ezekben kondenzátor-miki szokott lenni, na most ahhoz viszont eleve nem köthetsz külsőleg se akármilyet, ha meg kondi, na az kapásból a háromszorosa ha olyan minőséget akarsz ... Úgyh most ezt félig nem értem, és vigyázz, mert becsapós kicsit ez a dolog. beszédhez, énekhez, főleg arra a célra amire te írtad, csakis dinamikus miki lehet sztem, úgyhogy én azért jól megnézném a helyedben még 1x azt amit találtál, nehogy utólag jöjjenek a gondok. ha meg a külső kondi miki, na az aztán fog neked olyan zajt csinálni h bele vesz mindent, csak pont a beszélőt a legkevésbé :)

szal nézd meg nagyon ...

2013. szept. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sima vezetékes mikrofonnal hülyén is nézne ki. Én nem értek hozzá ennyire, mint te. Mi a különbség a microport és a rádiós mikrofon között? Meg hogy érted hogy akkumlátorról megy a rádiós mikrofon, mondjuk a pólódra csipteted-illeszed belülre és a rádiósmikrofonnál még megy egy vezeték a konnektorba, a microportnál meg csak ottvan a vevő és veszi vezeték nélkül? Vagy hogy értetted hogy akkumlátorról megy? Meg mit jelent az hogy "külső kondi" mikrofon? A Media Marktban voltam és 129 ezerért Sony CX320-as kamerát mutattak, azzal hogy ez a legolcsóbb amihez lehet mikrofont-mikroportot is csatlakoztatni, meg egy "Sennheiser freeport" microportot 50-ért. Viszont az árukereső.hun meg látom ua kamerát 100-ért is árulva. Meg lehet hogy a CX220-ashoz, vagy más kamerához is lehet csatlakoztatni, amelyek mondjuk csak 60-ba kerülnek, szerintem még érdemes körbekérdezni netes oldalakon. Amúgy mit jelent az a típusszám után hogy cx320 és aztán E vagy EB?
2013. szept. 1. 14:53
 7/10 A kérdező kommentje:
Meg mit jelent hogy kondenzátor mikrofon, mi az hogy dinamikus és mi az hogy külső kondis?
2013. szept. 1. 14:56
 8/10 anonim ***** válasza:

uyayyyyyyyy, na ez azért bonyolult így ...


ha lesz több időm, megpróbálom leírni de szal eszedbe se

jusson egy kondis mikivel készült camhoz külső dinamikus mikit kötni, mert annak annyi lesz akkor nagyon rövid úton.

az egy dolog h egész más a vételi érzékenysége és a működési elve, na de szal egyik nem kompatibilis a másikkal!!!! erre nagyon vigyázz! tudom, a kedves szaküzletek se igazán vannak ezzel tisztában, mert én is jártam már úgy h aztán még az európai vezérképviseletnek is utána kellett néznie h tulképpen milyen miki van a camban, na csak nagyon nem mindegy.


de ezt sztem így írásban sose magyarázom el, gyere skypera aztán megpróbálom :)

2013. szept. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De azt irtad egy elfogadható minőségű mikrofon 50-60, akkor ha a Media Marktban 50ért lehet kapni microportot az nem jobb mint egy mikrofon?
2013. szept. 2. 22:19
 10/10 anonim ***** válasza:

nemnemnemmm!!!!!!!!!!


1, ismerve őket, ha ott 50, akkor az jó esetben egy kb 15-20 ezres igen gagyi minőség

2, valószínűsítem h ha microport, akkor TALÁN kondenzátoros, de ezt meg kellene nézni! mi a típusa?

3, rádiós vagy egyáltalán milyen ????műszaki paraméterei feltétlenül kellenének, de egyebekben semmi különbség nincs ám a microport és a mikrofon között, ugyan azon az elven működnek, van dinam is és kondi is, csak sztem jóval kényelmetlenebb azzal szenvedni, mindig teszegetni arra aki éppen beszél ... ha csak nem veszel 5-6 portos szettet egy vevőegységgel. így ezt ismét nem tudom, kellene a pontos típus!

4, és ismét a használat célja? milyen környezetben? mennyire stabilan? zajos vagy csendes? sok mindent kéne ám tudni ahhoz, hogy lehessen műszakilag dönteni ebben. az egy dolog h én sose vennék olyat mert ismerem a hátrányait, de oké, ha te nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor legalább a típust mondd meg, és úgy lehet h tudok véleményt mondani.


Viszont említettem már h 50-ért kapsz már minőségibb mikit is, tehát most nem értelek, miért pont a média marktot nézted ki magadnak. ilyen helyen nem szabaD ENNYIRE SPECKÓ DOLGOT VENNI! annó én is láttam ott 2 típust is de aztán majd eldobtam őket, amikor olvastam a jellemzőit.

Persze a te döntésed, de én nem tenném.


(sőt a Shure-nak is van portos kivitele, és az is ekörül mozog!!!!! nagyon nem mindegy ! de a különbséget majd csak akkor fogod tapasztalni, ha használod ...)

2013. szept. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!