Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen objektívet nikon vázra?

Milyen objektívet nikon vázra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudnátok pár tippet adni hogy mégis mivel kezdjek nikon d300 vázon.Már van egy 50mm fix, portréra használom , most akarok egy másik objektívet venni amivel több mindent meg tudok valósítani, de még nem tudom hogy nagylátó vagy tele tartományba kellene venni ezért azt szeretném ha mind a két irányba írnátok objektívet nem túl drágán de azért a képe valamivel azért a kit objektívekét haladja meg.

köszönöm!!!



2013. aug. 30. 19:59
 1/5 anonim válasza:
55-200 mm :) bocsi ha azt írtad hogy ez van,de nem jeleníti meg az alsó szöveget valamiért!:/
2013. aug. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtál, néztem én is azt az objektívet szerinted az 55-200 vagy a 70-300mm lenne jobb sport fotózás?képminőségileg?
2013. aug. 31. 23:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Sportra a NIKON 70-300. Általános célra egy jó és olcsó megoldás a Nikon 18-105.
2013. szept. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gergoap ***** válasza:
55-200 semmiképpen, kitobi! Előszőr valami széleslátót vegyél haszáltan, kis zoomtartománnyal. Van Tamron és Tokina 100.000 körül és használtan van ennyiért 70-300VR!
2013. szept. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha már jól megy a fotózás és olcsón szeretnél jó minőségű nagy fényerejű objektíveket gondolkozhatsz esetleg régi, manuális objektívben, igaz, le kell mondani az automatikus élességállításról és a fénymérésről.

Én egy D60-hoz vettem egy Nikon-Pentax K bajonett átalakítót, és van egy SMC Pentax-M 28mm f/2.8; SMC Pentax 50mm f/2; SMC Pentax 135mm f/2.5 és egy SMC Pentax-M 200mm f/4. Azt hittem nehezebb lesz a manuális élességállítás, de gyorsan lehet vele éles, jó képeket készíteni. A hátránya az, hogy nagy fényben túl nagy blendével homályos lesz a kép (2-es, 1.7 vagy 1.4 rekesznél).

2013. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!