Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Samsung digit camera "húzogató...

Samsung digit camera "húzogatós kapcsolója" elromlott. Vki javított már ilyet? Lehetséges kicserélni másikra?

Figyelt kérdés

Az a gondom h egy teljesen hibátlan és új kamera, és ez a kis kacat fél centis kapcsoló, amit lefele kell mindig huzogatni a ki és bekapcsoláshoz, egyszerűen cseszik működni.

Az eddigi működése alapján azt érzem, mintha elszakadt volna a rugója, ami ott tartja és leengedi ha be- vagy kikapcsolom.


Esetleg valaki ismeri ezt a típust vagy egyáltalán tud vmit mondani h ezeket mennyire lehet szétkapni?


Arra gondoltam h megkeresem a megszakítási pontot a panelen és összeforrasztom, így akkor az lesz a bekapcsolás, ha beteszem az aksit. Jobbat nem tudok.


Ötletek?



2013. aug. 31. 06:38
 1/9 anonim ***** válasza:

"Esetleg valaki ismeri ezt a típust ..."

Milyen típust?


"Arra gondoltam h megkeresem a megszakítási pontot a panelen és összeforrasztom, így akkor az lesz a bekapcsolás, ha beteszem az aksit"

Nem fog menni. Felfutó élre kapcsol be, ami nem lesz ha összeforrasztod.

2013. aug. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

felfutó élre ... nos akkor ezt az élet összeforrasztani?

hát valahogy csak bezárja az áramkort ..


ja és a típus: samsung SMX-F33BP


[link]


hátulnézetből nem találok róla képet sehol, de szal egy függőleges irányba mozgó "csuszka", amely mindig fent van, de bármelyik kapcsoláshoz le kell tolni, majd visszamegy a helyére.


a más nincs, lefotózom ...

2013. aug. 31. 14:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha új, akkor elvileg még garanciásnak kell, hogy legyen. Szerintem vidd vissza és csinálják meg.


A megfelelő szaktudás nélkül ne nyúlj hozzá, mert még nagyobb kárt tehetsz az egészben, és akkor volt kamera nincs kamera.

2013. aug. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

már pont nem garanciás sajnos :( na ennek ellenére alig 1-2x volt használva, ahogy írtam, még fóliás, tökéletes mindemn szempontból.


jó én értelek h esetleg kárt teszek benne na csak nézd, így most ugye használhatatlan. hiába csak egy apróság, na de szal nem működik. ezért gondoltam h ennél csak jobb lehet a helyzet ha szétkapom és 50-50% h tudok vmit kezdeni vele ...

2013. szept. 1. 06:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Az is igaz, bár nem tudod inkább elvinni valahova?
2013. szept. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"ezért gondoltam h ennél csak jobb lehet a helyzet ha szétkapom és 50-50% h tudok vmit kezdeni vele ..."


Összeforrasztással semmiképpen.

Egy nyomógomb viszont alkalmazható a célra.

2013. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

oké, akkor legyen nyomógomb, most ez sztem olyan szempontból részletkérdés h csak találjam meg a zárási pontot, aztán onnantól megoldom valahogy, legrosszabb esetben kivezetem aztán majd lógni fog egy vezetéken a nyomógomb mert emiatt nem akarok belefúrni a kamba.


hát nézd, vidéken vagyok, eleve kínálat sincs a szervízekből, a másik meg az, ha találok is végre valahol egyet, tuti lehúz sok lével, ami viszont nincs szal ezt nekem kéne valahogy megoldanom ...

és akkor az a vicc h az is lehet h mindössze leakadt róla a rugó aztán semmi baja.



amúgy jelenleg nem is az elektronikai kérdés a legnagyobb gond, mert arra már rájövök sztem ha látom, csak egyszerűen képtelenségnek tűnik szétkapni a gépet. van pár miniatűr csavar de nem értem a dolgot mert ezeket hiába szedem ki, nem férek hozzá a kapcsolós részhez. nagyon úgy tűnik h ezt gyárilag így beöntötték, és kétségeim vannak h egyáltalán lehetséges-e pont erre a területre beférkőzni. sajna elég kompakt az egész .... hát nem tudom :(

2013. szept. 2. 06:53
 8/9 A kérdező kommentje:

sajnos senki nem vállalja akit kérdeztem, a szakszervizeknél az óradíjak miatt meg értelmetlen, mert aztán drágább lesz már az is, ha csak szétszedik és összerakják, mint maga a kamera.


esetleg elektronikai műszerészt tud valaki ajánlani Bp vagy Fejér vagy Kom-Eszt megyében valahol?

2013. szept. 5. 06:35
 9/9 anonim ***** válasza:

"ha szétkapom és 50-50%"

Inkább 2-98%

Mármint a nagyobb esély a rossz végeredményre.

2013. szept. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!