Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mondanátok véleményt/építő...

Mondanátok véleményt/építő kritikát?

Figyelt kérdés

Kezdő fotós vagyok és profi fotósok véleményére lennék kíváncsi, hogy miért jók vagy éppen nem jók a képek, mit kellett volna máshogy csinálnom.. Előre is köszönöm!:D

[link]



2013. szept. 6. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Én éppen nem vagyok profi, de azért elmondom a gondolataimat, ha nem baj.

Az első kép tetszik, kicsit a drótkerítés zavar. A vonat felett éppen kilátszó lámpák nem biztos, hogy kellenének rá.

A következő 7 db "lapos". Nekem nagyon hiányzik az, hogy legyen valami az előtérben, mutassa a méreteket, a teret. Így két dimenziós, nem nyújt újdonságot.

A fa jó lenne, de utólag kiszedném belőle azt a lámpaoszlopot, mert elvonja a figyelmet. Ami zavaró, hogy pont a fa közepén belelóg egy nyugágy (ha jól látom). Kár, hogy az benne van.

A torony bedől, az árnyék alul szintén magára vonja a figyelmet, pedig nem az lenne a lényeg.

Legjobban a vonat, a hajón lévő emberek, a hullám és a fa tetszik, de fenntartom a fenti megjegyzéseket.

Látszik, hogy foglalkoztál a képekkel, nem csak a levegőbe kattintgatsz, szóval gyakorolj tovább, keresd az érdekes témákat.

2013. szept. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ! :D a későbbiekben megpróbálok odafigyelni azokra, amiket írtál :) (bár pl az árnyékot nem tudom arrébb rakini... ;) )
2013. szept. 8. 17:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem lehet arrébb rakni, nekem is szokott ilyen gondom lenni. Ha a közelben van a helyszín, menj vissza olyankor, amikor máshová esik az árnyék. Ha csak futólag van a helyszínen, hát az pech :)
2013. szept. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Horvátban, Rovinjban készült a kép, és csak ekkor voltunk ott... :D
2013. szept. 8. 19:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt a gond egyszer. Amikor ott voltunk, pont fel volt állványozva az épület. Hát úgy nehéz róla szép képet csinálni.

Megkérdezhetem, hogy milyen géppel fotózol?

2013. szept. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

még csak most kezdtem, egy Canon EOS 650D-vel (18-55 55-250 es obikkal) előbbit tervezem lecserélni egy 18-135 IS STM-re :D

neked milyen van?

2013. szept. 8. 20:07
 7/7 anonim válasza:
Nem rosszak, bár ezek tömegfotók, ilyet bárki tud lőni..
2013. szept. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!