Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Véleményt, építő kritikát...

Véleményt, építő kritikát kérnék (? )

Figyelt kérdés

[link]

Nagyon kezdetleges és tudom, hogy a történetről szinte semmit sem tudtok meg ennyiből, de magáról a szerkezeti összetételről és az írásmódról kérnék kritikát.


2013. márc. 8. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Amerikában nincsenek panelek. Olyannyira nincsenek, hogy nincs is szavuk a panelházra. Igazából a "lakótelep" kifejezést sem használják. Írj egyszerűen valahányadik emeleti lakást.


A grafika igényes, egyszerű, de ezt mint előnyt mondom, mert legalább nem giccses. A kevesebb néha több. Illik a történethez az alapján, ami eddig megvan belőle.


A tördelést állítsd át sorkizártra, mert ettől a balra zárttól jojózik a szemem.

Tördeld jobban a szöveget, a bekezdések első sorát húzd beljebb, és oszd az egészet több bekezdésre.


A helyesírásod és a fogalmazásod teljesen rendben van.


A történetről ennyi alapján nem igazán tudok véleményt formálni. Az, hogy Mortimer (aki eddigi benyomásaim alapján a főszereplő lesz) pszichológushoz jár, és problémákkal küzdő, aszociális alak, nem feltétlenül sejtet jót, de ki tudja, nem szeretnék idejekorán ítélkezni.


Összességében jó és ígéretes. Amiket írtam a formázásról és a panelról, azokat javítsd át.

2013. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, küldtem egy zöld pacsit.
2013. márc. 8. 20:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva, amíg nem olvastam bele úgy gondoltam, hogy most egy újabb unatkozó és tehetségtelen ember kedvét fogom elvenni az írástól, megadva magamnak azt a pár perc örömet hajnali 3kor, hogy megsértem mások önérzetét.

De elolvastam. És nagyon tetszett. Végre a főhős nem hős, nem tökéletes, és mindenekfelett nem átlagos.

Nem sok derül ki ebből a pár sorból, de remélem, hogy főhősöd majd felveti a mi korunk problémáit is (amit manapság nem sok regény tesz meg) a történet nemcsak különböző események sora közepette bontakozik ki, hanem Mortimer személyiségének változása, fejlődése is nyomatékosan helyet kap a mű lapjain.

Akármennyire is furcsán hangozhat, de üdítő volt egy ilyen részletet olvasni, mert egy keserű, rosszindulatú és lenéző ember nézőpontja számomra sokkal érdekesebb, mint a jóké, átlagosoké, talán még életszerűbb is, még akkor is ha jelleme kissé eltúlzott- persze pont azért, hogy hitelesen adhasd vissza egy végletekig közömbös "hős" perspektíváját.

Tetszett a stílus is. Nem túl fellengzős, túlmagyarázott és nem próbáltál hamis irodalmi szépséget csempészni bele. A stílus összhangban van karaktered jellemével és ez nagyon tetszik.

Akarva-akaratlanul Dosztojevszkij Feljegyzések az egérlyukból c. alkotása jut e pár mondatodról eszembe és ennél nagyobb dicséretet elképzelni sem tudnék. Az a könyv nemcsak az akkori orosz társadalom alapvető problémáit veti fel, hanem egy büszke, elkínzott és fájdalmasan közönyös ember véleményét tárja az olvasó elé. A mű olyannyira hatásos, hogy elolvasva világnézeteket és alapvető igazságokat kérdőjelez meg, keserű szájízt hagyva omlanak össze az olvasó lelkében a gondosan felépített remények- és mégis, aki megérti lenyűgözőnek találja. Mert a boldog befejezés ritkán ad lehetőséget, hogy továbbgondold, az ilyen típusú regény azonban kényszerít rá. Kényszerít rá, hogy gondolkozz el, hogy keress egy sikeresebb, egy jobb lehetőséget.

Így erről a részletről ennyit tudnék írni, mélyebb elemzéshez sokkal hosszabb szövegre lenne szükség, de remélem ez is elég.

Azonban egy jó kritikában mindig találsz negatívumot is- az enyémben is van. Lehet a regényed akármennyire izgalmas, elgondolkodtató, alig találsz majd olvasót. A fiatalabb korosztályt nem kötik le az ilyen írások. Nem tudják magukat majd beleélni a szépséges, okos ám a népszerűségtől megfosztott tinilányok szerepébe, mert remélem jól sejtem ilyenek nem lesznek benne, ahogyan helyes természetfeletti lények sem, így nekik ez "unalmas".

Az idősebbek pedig a klasszikusokra esküsznek, már ha van idejük egyáltalán olvasni. És amíg a Szürke ötven árnyalata eladás rekordokat dönt meg a te könyved lehet a polcokra sem jut el. Én átérzem a helyzet iróniáját.

De ne hidd, hogy el akarnálak tántorítani az írástól (Te vagy szerintem az első a neten, akivel nem ezt szeretném tenni). Mert még vannak olyanok, akik szeretik, ha egy regény szól valamiről, van mondandója és nem úszkál felszínesen, sekélyesen és lagymatagon a történet, mint a csatornában a... Szóval ha ez olyan lesz, amilyennek reményeim szerint egy ilyen kezdés után lennie KELL, akkor én biztosan elolvasom és rajtam kívül is lesznek páran :)

Sok sikert a folytatásához!

2013. márc. 11. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, sikerült megadnod a löketet a folytatáshoz, hálám jeléül te is kaptál hasznavehetetlen zöld pacsit.
2013. márc. 15. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!