Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A Olympus E-PM1 vagy a Sony...

A Olympus E-PM1 vagy a Sony Alpha DSLR-A200 a jobb fényképezőgép?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni segítsetek

2013. szept. 12. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem is könnyű a döntés, hiszen előbb el kellene gondolkodnod, milyen géppel szeretnél dolgozni. dSLR - azaz tükörreflexes, robusztus kamerával, vagy inkább az új irányzatot képviselő MILC - azaz tükörnélküli cserélhető optikás, jóval könnyebb kamerával. Az előbbi a profik gépe még ma is, az utóbbit a lelkes amatőröknek találták ki, akiknek elsősorban nem az a céljuk, hogy a széles optika választéknak köszönhetően bármilyen témát meg tudjanak örökíteni, hanem inkább a kényelmi dolgok az első szempont.
2013. szept. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Na igen pont ezért nem tudok dönteni. Igazából nem tudom mind2 közel áll hozzám. Vagyis az E-pm1 nagyon pici ami praktikus lenne nekem mert állatába bringázva használnám.

Viszont a sony meg komolyabb gép mondjuk az nehezebb is , ahogy néztem a képminőségben nincs nagy különbség. Viszont ahoz adnának egy sony 18 -200 -as objektívot a másikhoz csak egy sima 14 -42 -es obi lenne. Igazából jó lenne ha mind2-t megtudnám venni akkor lenne minden szükségletem kielégítve. :D

Egyébként az oly-t objektív nélkül 35-ér tudnám beszerezni a Sony-t pedig 50-ér objektívval együtt.

Úgy hogy most ott vagyok mindenki mondjon egyet mer érveket lehet latolgatni egész nap de most már dönteni akarok.

Te ha választhatnál kettő közül ingyen egyet melyiket választanád?

2013. szept. 12. 12:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Bringázás közben - szerintem - megteszi egy jóval egyszerűbb és olcsóbb kompakt gép is. Gyalog kirándulásokhoz, nyaraláshoz, egyéb programokhoz pedig vehetsz dSLR gépet.
2013. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jo hát azért a fényképezés a fő szóval , gyalog is járok fotózni pl most fél évig nem fogok bringázni az idő miatt.

Ha egyet kéne választani te melyiket választanád?

2013. szept. 12. 16:10
 5/7 A kérdező kommentje:
és miért?
2013. szept. 12. 16:10
 6/7 anonim ***** válasza:

hát a a kettő közül én a sony-t választanám mert szerintem egy dSLR-nek jobb a fogása, sokkal kényelmesebb, igaz hogy ''nehéz'' de szerintem nem vészes....

meg ha komolyabban szeretnél a fotózással foglalkozni, akkor jól jön majd a nagyobb obi választék:D (majd írd meg a döntésed :P )

2013. szept. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pár évvel (7) ezelőtt én is hasonló cipőben jártam. El kellett döntenem, hogy merre tovább a digitális világban.

Mivel volt egy filmes SLR gépem és az Canon volt, olyat kerestem, amelyikhez illet a meglévő vakum. A régi géphez a kithez tartozó, szűk átfogású zoom mellé vásároltam anno egy nagyobb átfogásút. Jó lett volna, ha ezt is tudom használni az új, akkor még dSLR felé kacsintgató gépemben. Végül kikötöttem egy Canon bridge kamera mellett - PowerShot Pro 1. Nem bántam meg. Nem kell cepelnem a súlyos tartozékokat és az én febukkanó témáim közül 90%-ot meg tudok örökíteni vele. Leginkább a két szélső tartomány hiányzik. A széles nagylátószög és a hosszú tele. Talán majd egyszer, ha már M.o. valóban jobban teljesít - vehetek én is egy igazi dSLR-t. Persze, hogy Canont. :)

2013. szept. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!