Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes manapság 6.3 megapixel...

Érdemes manapság 6.3 megapixeles gépet venni?

Figyelt kérdés
Egy Fuji Finepix s6500fd-ről lenne szó. Ha nem akarom nagy méretbe nagyítani a képemet akkor is gáz ez a MP szám?

2013. szept. 15. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem számít hány Mp csak a kép minősége legyen szép, deazért egy 10-12 Mp-nél kisebbet nem érdemes venni ha komolyabban érdekel a fotózás.
2013. szept. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A felbontás bőven elég, de a gép maga elég régi úgyhogy sebesség, képstabilizálás és egyéb szoftveres csodák terén elmarad a maiaktól, itt van róla egy teszt:

[link]


Mindenképp sokkal jobb gép, mint egy bármilyen kompakt, RAW formátumba ment stb, szóval ha elég olcsón akarja valaki hozzádvágni, akkor nagyon nem jársz vele rosszul talán...

2013. szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Komoly fotózáshoz sincs szükség 10 megapixeles felbontásra, ha nem óriásposztereket akarsz nyomtatni. :)
2013. szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gépet nem ismerem, de önmagában a 6.3 MP nem baj. Ha nappal van nem biztonságkritikus munkám, még ma is egy 6 megapixeles gépet viszek, persze megfelelő objektívekkel. Könnyebb, kisebb, kényelmesebb, az eredmény pedig úgyis legfeljebb 1200*1800-ban megy ki.
2013. szept. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gergoap ***** válasza:

Nagyon jó kis gép, kategóriájának egyik legjobb régi gépe. Jobb képe van, mint a mostani Fuji 3-4000-es sorozatnak. Nekem volt, nagyon szerettem.

A megapixelekről annyit, hogy képernyőn való nézegetéshez elég a 3Mp-el is.

Jelenleg egy Nikon D5100-est nyúzok és hétköznapi általános képekre a 4MP bőven elég nekem.

A 6.3 teljesen jó! Még vágni is tudsz a képekből!

2013. szept. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!