Okozhatja elem-probléma a fényképezőgépem hibáját?

Figyelt kérdés

Van egy pár éves Samsung digitális gépem. Ritkán volt használva, most nemrég elvittem szervízbe. Elvileg volt vmi fókuszmechanikai baja, de azt megjavítotték, alkatrészcserével. Nem vagyok amúgy abban se biztos h ilyen baja volt gépnek, nem volt túl meggyőző a szervizes... De elég sok pénzért javította meg.


Hazahoztam, vadiúj elemet raktam bele, nem működödött. Ha be is kapcsol kb 2 képet lehet vele csinálni, aztén ki se lehet kapcsolni, vagy már eleve be se lehet kapcsolni.


A szerelő szerint azzal az elemmel, amit én használok egy gép se működne, vagy csak rövid ideig. (sima középkategóriás nem tölthető ceruzaelem).. Kezdetektől ilyen jellegű elemeket használtam és régebben működött.


AZt mondta, h vagy tartóselemet vegyek vagy tölthetőt... Mert az hosszú távon jobban megéri.. Váltig állította h működni fog ha veszek másféle elemet.


Elképzelhető h tényleg ez segíthet? Mennyi lenne egy ilyen tölthető elem töltővel együtt? Hol lehet ilyesmi tvenni?



Köszönöm előre is.



2013. szept. 20. 18:57
 1/5 gergoap ***** válasza:
Ha 2db AA-s elem kell a gépedbe, akkor tartós ceruzaelemet vegyél! Én sokat bajlódtam a tölthető elemekkel. A 2 elemeseknél az a gond, hogy a tölthető akksis elem csak 2,4V-ot (3V kellene) ad és így korán azt mutatja a gép, hogy lemerült az elem.
2013. szept. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm


Az hogy lehet h sima ceruzaelemmel nme működik?


Nem értek hozzá sajnos, de érdekel a dolog működési mechanizmusa. Korábban sima ceruzaelem is jó volt a gépbe :(

2013. szept. 21. 08:32
 3/5 gergoap ***** válasza:
Akkor ott valami más komoly baj lehet! Az a baj, hogy nem is érdemes javíttatni az olcsóbb gépeket.
2013. szept. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sima ceruzaelem kell bele, de nem 25 forintos, hanem amiből 4 db 1000 ft. És ez még nem is legjobb. A digi fényképezőnek nagyon nagy az áramfelvétele, és egy olcsó elemből egyszerre kiszippantja az áramot. Tkp ez a különbség az ócska ( kiskapacitású) és a tartós elem között. Olyasmi mint az ócska vászoncipő, meg a jó minőségű bőr lábbeli között.
2016. okt. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tölthető akkut se vegyél, mert annak meg a feszültsége alacsonyabb. Ez már így van kitalálva.
2016. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!