Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőnél mi az az EVF és...

Fényképezőnél mi az az EVF és miért jó?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagy fotós, nem értek hozzá, de érdekelne hogy mi az az EVF, mivel elég sokan emlegetik. Oké, googleba berítam és ezt írja: "Elektronikus kereső. (Electronic View Finder)" De ez nekem kevés... Mi az hogy elektronikus kereső? Mit csinál? És miért jó? Miért érdemes ilyen gépet venni?

2013. szept. 24. 08:23
 1/4 tetro ***** válasza:
44%
Én végzett fényképész vagyok, de nem nagyon hallottam fotózásban EVF-ről. A broadcast kamerák esetében így hívják a keresőt. Nem tudom ki az aki erről beszél fényképezők kapcsán... Azt se tudom mire lehet jó. Talán meg kéne kérdezned a mindenkit?
2013. szept. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, az EVF az elektronikus keresőt jelenti.

Konyhanyelven ez egy ugyanolyan LCD (drága gépekben OLED) mint a digitális gépek hátulján lévő képernyő és nagyjából ugyanazt is tudja.

Van egy külön betekintő nyílása a gép hátulján, belenézel és egy kis LCD monitor képét látod.


Előnye, hogy nem zavarja a környezeti fény, így mondjuk napsütésben is jól látszik a képe. Illetve ahogy az LCD-n ezen is azt a képet láthatod, ami majd a végső fotón lesz.


Hátránya az optikai keresővel szemben a felbontása, mert ugye ez mégis csak egy LCD.

2013. szept. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Kicsit más megközelítésből, de elég sok szó esett az EVF-ről, előnyeiről és hátrányairól itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__fenykep..


Olvasd el, ha van még kérdés, igyekszem válaszolni.


(Az EVF egyébként önmagában annyi, hogy azt, amit a gépek élőképes LCD-jén látsz, egy szemhez emelhető monitorra vetíti ki.)

2013. szept. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2013. szept. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!