Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tükörreflexes fényképezőnél...

Tükörreflexes fényképezőnél némi képzaj azért természetes? Nagyítva látszik csak, normál méterben nem.

Figyelt kérdés
Főleg a kék égen, stb. Ennyi kell, természetes, nem?
2013. márc. 27. 16:51
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*méretben, nem méterben :)
2013. márc. 27. 16:51
 2/17 A kérdező kommentje:
Csak akkor látszik, ha ránagyítok pl. az ég egy részletére.
2013. márc. 27. 16:53
 3/17 A kérdező kommentje:

Ilyen pl:

[link]


Ez egy kis kivágás a képből. A képzaj ránagyítás nélkül egyáltalán nem látszik. Számít ez? Rontja a fénykép "minőségét" fotós szempontból?

2013. márc. 27. 17:02
 4/17 anonim ***** válasza:

Egyrészt a CCD is termel némi zajt, és maga az elektronika is lehet "zajos". (Panasonic-ok jellemzője pl.)

Ezek kívül a jpg tömörítés is okoz ilyen hatást, tömörítési rátától meg egyéb beállításoktól függően.

Ha nagyon zavaró, első körben valamilyen veszteségmentes formátumra állítsd a gépet, ha tud olyat. A gép belső zajával viszont nem igazán tudsz mit kezdeni. De szerencsére az inkább fényszegény környezetben jön elő.

2013. márc. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ez a kép ISO 360-as. Automatában fotózok még csak. Minél magasabb az ISO, annál nagyobb a képzaj? De akkor automatás is miért nem állítja magát a gép ISO 100-ra mondjuk?
2013. márc. 27. 17:07
 6/17 A kérdező kommentje:

[link] - itt az ISO fejezetnél mondjuk ezt nem értem:

"Alacsony ISO érték kevés rögzített fényt és alacsony zajszintet és részletgazdag képet jelent, míg magasabb értékeknél erősebb képzaj mellett sokkal több fényt rögzít az érzékelő."

Szerintem pont, hogy magasabb ISO-nál részletgazdagabb a kép, ez a cikkben az autós példaképnél is látszik. Zajosabb, de részletesebb.

2013. márc. 27. 17:42
 7/17 anonim ***** válasza:

Hiszek neked, mindazonáltal a nagyított képeken a zajt bámulók elég jól beskatulyázhatók a "pixelbuzzi" dobozba, ezért haraptam rád. Ha csak most vetted észre, akkor ezután se törődj vele :)

Hiszed vagy sem, a munkatársnőim így szólítanak: kedves Zoltán :)

2013. márc. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
:) Oké, rendben. Én sem akartam támadni, csak mert pont annyira ez a téma engem nem érdekel (ezért vettem magamra) - ezért tarok sajnos ott, hogy mai napig lusta vagyok a szuper kis gépem manuális beállításait megtanulni. Mindenesetre automatán is gyönyörű képeket csinál. Ma nagyítottam rá, és feltűnt, ennyi. :)
2013. márc. 27. 21:18
 9/17 A kérdező kommentje:
*tartok
2013. márc. 27. 21:19
 10/17 anonim ***** válasza:

Minden gép generál zajt, minél magasabb az ISO, annál többet. A zajosabb képen kevesebb a részlet, de ha egyébként sem nagyon éles a fotó (pl. olcsó, vagy nyitott az objektív), akkor a zaj sokszor azt a hatást kelti, hogy élesebb a felvétel. Az igazság ezzel szemben az, hogy ha kevesebb a zaj, feltűnőbbek a lencse hibái (pl. életlenség).


Az automatától pedig ne várd, hogy értelmes döntéseket hozzon, nem arra lett kitalálva.

2013. márc. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!