Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon L820, vagy Pentax X-5?...

The hermit kérdése:

Nikon L820, vagy Pentax X-5? Eléggé tanácstalan vagyok. Föleg kaktuszokat fotózok amúgy, de kezd érdekelni, hogyan lehet jó képeket csinálni, meg maga a fényképezés is tetszik, de annyira nem értek hozzá.

Figyelt kérdés

2013. szept. 29. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
A Nikonon nincsenek manuális beállítások, ami elég ciki.
2013. szept. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Izé, ez most komolyan azt jelenti, hogy se rekeszt, se záridőt nem lehet rajta állítani? Mert akkor kiesett a kosárból.
2013. szept. 29. 15:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Negatív, sem prioritásos, sem teljesen kézi mód sincs rajta.
2013. szept. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ebben az esetben Nikont (legalábbis L820-at) semmiképpen nem veszek.Hasonló árú Pana még szóba jöhetne (LZ30 vagy FZ62)de előbbinél riaszt a CCD érzékelő, utóbbi meg egy tízessel több mint a Pentax, bár szerintem tud is annyival többet.
2013. szept. 30. 08:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha meg spórolnál, akkor Canon PowerShot SX160, ebben van manuális mód és picike. Én személy szerint nem vagyok a bridge gépek nagy barátja, ha egyszer a CCD-jük ugyanakkora, mint a kompakt-ban (esetleg az obi jobb egy picit), nem lesz akkora különbség, hogy észrevedd. A kaktusz király, sokkal jobb, mint a modell, nem késik, nem duzzog, nem kell retusálni, arany életed van :-)
2013. szept. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Canon SX 500-at néztem, ebben az árkategóriában. mindenképpen bridge gép lesz, mert szeretek makrózni, meg kell is néha, ahhoz kell a jobb optika. a Canonnal- ha a CCD-től eltekintünk- az a problémám, hogy ha hátulról süt a nap, azon a kijelzőn nem fogok látni semmit, kereső meg nincs rajta. Ugyanez a Pentaxnál egy dönthető kijelző, ami praktikus ilyen esetben. Egyébként a Canon ár/érték arányával teljesen meg lennék elégedve.

Jaja, zsír kaktuszokat fotózni :D

2013. okt. 1. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!