S. O. S.! Mennyire jók?

Figyelt kérdés
A tükörflexes fényképezőgépek mennyire jók? abból márkák ami nektek bejött?Esetleg más gépek amit ti egy haladónak ajánlotok?

2013. okt. 12. 16:07
 1/7 A kérdező kommentje:
ükörreflex*
2013. okt. 12. 16:09
 2/7 A kérdező kommentje:
tükörreflex*:D
2013. okt. 12. 16:09
 3/7 anonim ***** válasza:

A "haladó" valószínűleg már pontosan tudja, mennyire jók a tükörreflexes gépek, és hogy melyik márka jön be neki.


Egyébként a kérdés nem igazán érthető.


Hogy mennyire jó egy gép, az ugyanis alapvetően attól függ, hogy mire.


Tükörben csücsörítős selfiet fotózni nem jó a dslr, mert macerás, és nem lesz elég béna az elkészült kép.


Nyaraláson emlékképeket készíteni megnt nem biztos, hogy pont erre lesz szükséged, mert állandóan objektívet cserélgetni sokaknak macerás, meg aztán a gép sem fér el a zsebedben.


Tehát mi a kérdés?

2013. okt. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! igen tudom, de kíváncsi vagyok rá, hogy nektek mennyire jön be!az lenne a kérdésem, hogy melyik tükörreflexes gépet szeretitek?mert hallottam arról is, hogy a nikon nem jó meg ilyesmi..kérlek segítsetek.
2013. okt. 12. 16:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Én speciel Canont használok, mert a menüje _nekem_ jobban kézreáll. De ettől a Nikon semmivel nem rosszabb, sőt lehet, hoy te meg azt fogod egyszerűbbnek találni.


Ráadásul nincs olyan, hogy A Nikon meg A Canon. Mindkét gyártónak tucatnyi tükörreflexes gépe van, a 80ezer forintostól a kétmilliósig. És hogy őszinte legyek, nem azért használok egy 60D-t, mert azt szeretem, hanem mert nincs pénzem egy 5D III-ra.


Ha jól sejtem, hogy vásálás előtt állsz, akkor inkább azt írd le, mennyi pénzt szánsz rá, mire használnád, mennyire értesz hozzá. Sokkal több értelmes választ kapsz, hidd el...

2013. okt. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző hozzászólóval egyetértek!


Remélem a haladó alatt nem magadat érted, mert aki "haladó" nem tesz fel ilyen kérdéseket.


Én mondjuk pont Nikonos vagyok, én nagyon szeretem.

Nincs olyan, hogy most ez vagy az a márka jobb. Pl. egy Canon 350D-t kár is lenne összehasonlítani egy Nikon D3-mal, nem sok értelme lenne.


Lehet olvasni ezt-azt, de úgy gondolom már átmegy rivalizálásba a megszállott márkarajongók közt. Van aki ezt mondja, van aki azt. Sose lehet tudni.


Persze nem csak a Canon és a Nikon gyárt DSLR gépeket! Ott van még a Sony, a Pentax, az Olympus... ezeknek is vannak nagyon jó gépeik!


Ha valóban vásárlás előtt állsz, akkor nézz szét előbb a bridge gépek közt!

2013. okt. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó néhány gyártó, még több típus! Ez nagyjából olyan kérdés, mintha azt kérdeznéd, hogy mennyire jók a napfénytetős személygépkocsik? Trabant? Mercedes? BMW? Egy haladó fotós ilyen kérdést nem tesz fel! Ez a kérdés, ilyen formában csak egy nagyon kezdő, nagyon hozzá nem értőtől, és mindezek ellenére nagyon fontoskodó amatőrtől származhat! Egy haladó amatőr el tudja dönteni, hogy milyen feladatokra kell a fényképezőgép, mit akar fotózni Mit jelent az hogy, ami nektek bejött? Sajnos a "haladófotósok" nagy része addig nem jut el, hogy a saját gépének a használati utasítását végigolvassa és legalább az alapbeállításokat megtanulja, automata beállítás, aztán lehet gyártani a szemetet, szidni a gépet, megállapítani, hogy ez egy rossz gép, és feltenni az idétlen kérdéseket. Addig minden kezdő amatőr hamar eljut, hogy hallott a tükörreflexes gépről de sajnos a nagy többségnek halvány fogalma sincs arról, hogy valójában a tükörreflex mit jelent!Egyébként a tükörreflex egy kereső típus, ami egymagában nem egy jobb minőségű képalkotást jelent. Persze maga a tükörreflexes kereső máris egy minőségi plusz komfortot jelent, a hozzátartozó redőnyzárral együtt, ami lényegesen emeli a gép árát és a meghibásodási lehetőséget hátránya a felcsapódó tükör és a redőnyzár működésének zajossága. Egyáltalán nem biztos, hogy egy olcsóbb árfekvésű tükörreflexes fényképezőgép "többet tud", vagy jobb minőségű képet alkot, mint egy bármilyen, nem tükörreflexes gép. Valójában nincs rossz vagy jó fényképezőgép! Csupán a célnak és körülményeknek és a feladatnak nem megfelelő fényképezőgépről beszélhetünk, azt nem a fényképezőgépet gyártó cég dönti el, hogy a gépet mire akarjuk használni!Tudomásul kell venni azt, hogy az UNIVERZÁLIS fényképezőgépet még nem találták ki!!! Ami pillanatnyilag a leguniverzálisabb, az a tükörreflexes típus gép millió kiegészítő tartozékkal!Ezeknek a gépeknek a használata lényegesen több szakmai tudást is igényel!! Nem várhatjuk, hogy az automatika megoldja helyettünk a feladatot! Ez csak részben sikerülhet, ha az összes felvételi körülmények optimálisak. Ismerjük meg legalább a saját géptípusunkat a használati utasítást alaposan és figyelmesen olvassuk el! Nyugodt lelkiismerettel állítom, hogy a tükörreflexes fényképezőgéphez fel kell nőni!
2013. okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!