Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet tudtok...

Milyen fényképezőgépet tudtok ajánlani 100 és 150 ezer forint között?

Figyelt kérdés

2013. okt. 24. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Vedd kézbe és próbálgasd őket szakboltokban, sokat számít, milyen érzés vele fotózni. Bármilyen belépő tükörreflexes jó lehet (Canon vagy Nikon) nem nagyon tudsz mellényúlni. Tudom, hogy furcsán hangzik és lehet, hogy más nem ezt írja, de 25 év fotós múlttal és kb. 5 év komolyabb szakmai múlttal is azt tudom mondani, tök mindegy, ma már az összes tükörreflexes gép hihetetlen jó minőséget tud - ha türelmesen próbálgatod.

Ne felejtsd majd el, hogy már az első héttől rengeteg apróság kellhet hozzá, így maradjon pénzed azokra is (táska, külső vaku, távkioldó, állvány, fényformálók, stb.)

2013. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ mire szeretnéd használni, és hosszútávon mi a célod? Sok kezdő fotós beleesik abba a hibába, hogy vesz egy DSLR-t 2 kitobjektívvel, aztán egy idő után fárasztó lesz mindenhová cipelni azt a nagy gépet tartozékaival együtt, így leszokik róla majd eladja. Ráadásul objektívet kell cserélgetni, és legjobb esetben is csak párszoros nagyítást kap.

Ha inkább hobbifotósként szeretnél elfogadható képeket készíteni akkor egy drágább jobb minőségű ultrazoomot ajánlanék. Jelenleg talán az egyik legjobb ultrazoom gép 130 ezerért a Lumix FZ200, 24x-es zoom (25-600mm), a legnagyobb tele állásban is 2.8-as fényerő jellemzi ami szerintem mindenkit lepipál!! Az egyik legnevesebb gyártó, a Leica lencséit használja, ha pedig videózni szeretnél full HD 50p !! -ben is tudsz. Tehát 50p-nél nem fog szaggatott csíkot húzni a video ha elhúzod oldalra a fényképezőt. A képstabilizátora olyan remekre sikerült, hogy teljes zoomnál is csak szép lassan úszik a kép a kijelzőn.

Sajnos bridge-ként ennek is megvan a hátránya, a kicsi érzékelő miatt 400-as ISO-nál nem érdemes feljebb menni, mert zajos lesz a kép.

Ha komolyabban érdekel a fotózás, akkor szerintem ne kitobjektívekkel próbálkozz, nagyon kicsi a fényereje, sajnos nem kevés pénzbe kerül egy fix gyújtótávú nagyobb fényerejű objektív, vázzal együtt jóval többre jön ki 150 ezernél. Nekem is van ultrazoom gépem (Lumix FZ150) és DSLR, de én lemondtam az autofókuszról, vettem egy használt Pentax K-7est, és régi Pentax objektíveket. Van egy 28mm f/2.8 egy 50mm f/2, egy 135mm f/2.5 és egy 200mm f/4. Az egész 180ezerből kijött.

2013. okt. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

vegyél inkább 120 ért 2.generációs nexus7 tabletet(32gb)

nagyon tiszta képet lehet vele csinálni

2013. okt. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!