Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nagyon fontos! Egy full frame...

Nagyon fontos! Egy full frame DSLR képe látványosan különbözik pl. egy Sony A58 képminőségétől? Vagy itt már azért nincs olyan érezhető különbség?

Figyelt kérdés
Érdemes egy hasznát 35 mm-es digi vázba invesztálni, vagy a mai 2012/2013-as croppos gépekkel nem fogok szégyent vallani?

2013. okt. 29. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Inkább az objektív lesz a szűk keresztmetszet. Ha ezen nem spórolsz és veszel egy jó minőségű objektívet tuti jók lesznek a képeid. Persze ez még kevés hozzá, sok minden kell egy jó fotóhoz. Szóval nem a váz a legfontosabb.
2013. okt. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eleve látványosan különbözik az azonos objektívek látószöge a két gépen. Ezen túl az A58 képminőségénél még egy régi FF gép is többet tud (5D vagy D700), az újak pedig nagyon sokkal vannak előtte.


De ahogy már előttem írták, az objektív lényegesebb, egy jó szetthez a gép árának többszörösét kell objektívre költeni.

2013. okt. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudtok tesztképeket mutatni milyen nagyon is látható különbségek vannak azonos, vagy majdnem azonos objektívek esetén egy D700, vagy A900 - ÉS - az A58 között?
2013. okt. 30. 14:31
 4/6 gergoap ***** válasza:

Innen le tudod tölteni a tesztfotókat:

(Szerintem nincs egetverő különbség)


[link]


[link]

2013. nov. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ezeknél ne is legyen, mindkettő 35 mm-es. :)


Én ezek ÉS az A58 közti különbségekre vagyok kíváncsi.

2013. nov. 1. 20:19
 6/6 gergoap ***** válasza:
Bocs, nem is néztem. Az A58-ról nem találtam semmit. :(
2013. nov. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!