Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha makrózni szeretnék, melyik...

Ha makrózni szeretnék, melyik megoldással járok jobban? Ha közgyűrű sort veszek, vagy pedig objektív fordító-konvertert?

Figyelt kérdés
2013. okt. 30. 00:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Pontosan arra lennék kíváncsi, hogy képminőségben van-e különbség a két megoldás között.
2013. okt. 30. 00:54
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Obifordítót felejtsd el! Mi a témád, amit makróznál?


Előtétlencsén nem gondolkodtál? Raynoxok jók.. de Kínából rendelve elég olcsón vehető +1+2+4+10-es lencsék..

2013. okt. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es ülj le, egyes!

A lencsék rontanak a képminőségen, a kínai "lencse"-sorok, meg különösen. Felejtős!


A közgyűrűvel az a gond, hogy ami átvisz elektronikát, az horror árban van. Ha "sima" kínai manuális gyűrűt veszel, akkor ahhoz rekeszgyűrűs obi kell, mert nem fogja semmi beugratni a rekeszed.

Egyébként lehet vele bűvészkedni, és szép képeket is lehet csinálni de macerás (ezért statikus témákra jó, izgő-mozgó rovarokra nem igazán). Fényigény rengeteg lesz, tehát minimum egy, de inkább jobbról-balról két vakuval célszerű szétvillantani a témát. (A milliméternyi mélységélesség miatt, úgyis rekeszelned kell, akkor meg pláne kell a fény)

A fordított obi szintén csak rekeszgyűrűs lehet, tehát ilyen szempontból a kitobit felejtsd el!


A makrózással kapcsolatban olvastam egy mondatot, ami nagyon tetszett és igaz is: vagy kényelmes, vagy olcsó, vagy jó minőségű lesz a megoldás. Ebből kettőt választhatsz, három együtt nem megy.

Az optimális eset a Canon MP-E65, na az kényelmes is, meg penge minőségű, de az ára.... :)

2013. okt. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja és még valami, ha veszel 50mm-nyi gyűrűt, arra tegyél fel valami régi 50 mm-es manuál üveget, és 1:1 nagyításod lesz, és pengeéles képeid!

De mondom, szét kell vakuznod az egészet!!

tipp:

[link]


:)

2013. okt. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Közgyűrűvel és kitobival elég jó ékszerfotókat tudtam csinálni, de nyomába sem ért egy dedikált 100 millis makrónak. Objektív fordítót még nem használtam, de elvileg azzal nincs fényvesztésed és ugyanúgy nem rontja a képet, mint a közgyűrű. Az előtét lencsékből a Raynox DCR jó valamire, a többivel egy kompakt képminőségére degradálod vissza a géped.


Viszont: ha olyan Canon vázad van, amin van blendebehúzó gomb, akkor levétel előtt azt nyomva tartva a blende bent marad, nem ugrik vissza, így lehet rekeszelve is közgyűrűzni, elektronika nélkül. Persze állítani nem tudod, de beállítod mondjuk fix f5,6-ra.

2013. okt. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valójában mindegyik objektívem régi, nagy fényerejű manuális SMC Pentax-M, alapból nagyon szépen rajzolnak, igazi üveg van még benne. :D
2013. okt. 30. 21:58
 7/7 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=qmMcCjEU68Y

Profi budget kit.

Nekem az volt az első, hogy vettem egy fordítót (BR-2A Nikonhoz) amit a kitobival(18-55mm f3.5 VRII) használok főként ízeltlábúakra. A képminőség jó, fény az kevés jut be, de azzal a megoldással, amit a videóban mutat emberünk tökéletes képek születhetnek (egy vagy több papír meg a beépített vaku). Nagyon nagy nagyítás érhető el vele, olyan amit dedikált makró-objektívvel nem igazán tudsz elérni (18mm-nél már bőven túl van az 1:1-en). A fókusz a lencsétől (vagy az objektív végétől, mert nekem behúzódik a lencse) 3-4 centire esik, ami a legnagyobb negatívuma. Nikon objektíveknél a rekeszt trükközéssel kell nyitva tartani, mert rugóval oldották meg, így mindig visszaugrik a számszerinti legnagyobb értékre, a kis állítókarja (nem tudom, minek nevezni) a lencse mellett van, nyugodtan be lehet tenni mellé bármit, hogy a kívánt értéken tartsa, vagy akár kézzel is lehet tartani. Tervezek még mellé közgyűrűket venni, fordítóval elég a manuális is, azok meg elég olcsóak.

Azt ajánlom mindenkinek, hogy tapasztalja ki magának, hogy milyen eszközökkel sikerül a kívánt eredményt elérni, nem azonosak az igényeink.

2015. júl. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!