Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen izzót vegyek és hol...

Milyen izzót vegyek és hol fényképezéshez?

Figyelt kérdés
Első sorban valami semleges színűt szeretnék fényképezéshez dslr videók készítéséhez :) kerestem neten nem találtam bementem villanyszerelési boltba is megkérdezte hogy mit akarok ki is jöttem nyilván az ár is fontos :)

2013. nov. 27. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Kerestem neten, és találtam.


Van áruk is - mert tudom, hogy neked az is fontos.

2013. nov. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
xD köszi az extra szellemes humort meg a segítséget is
2013. nov. 27. 22:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak halkan jegyzem meg, hogy a színe mindegy, DSLR video elején a fehéregyensúlyt egy szürke lappal belövöd, utána szép lesz az.

Annyiból jobbak a fotós (5500K-esként emlegetett) kompakt fénycsővek, hogy a színképe pontosabb színvisszaadást tesz lehetővé, ellentétben az olcsó kompakt lámpákkal, amelyek kevesebb "sávot" tartalmaznak. 3 és 5 sávos fénycsövek vannak, érdemes erre szaküzletben rákérdezni, ez melyik, de a fotózásra gyártott kompakt lámpák várhatóan jók lesznek erre.

2013. nov. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) azèrt szeretnèk 4-5000 kelvinest mert az semleges ès jobban lehet vele utána dolgozni mintha már alapbol a gèp fehèreyesulyát kène használnom a lapos kèp elèrèsèhez
2013. nov. 29. 07:24
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:
A mai legjobbak a fluorescens hideg fehér fényű ! izzók, sorra erre térnek át a stúdiók, egész a Tv stúdiókig. Áruk is van főként a nagyobbacskáknak. Amúgy ettől függetlenül állítsd be a fehéregyensúlyt és plusz fotózz szürke kártyát is.
2013. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
Hozzáteszem a külső fénytől függetlenül a fehér egyensúly lehet teljesen elcsúszott, mert azt maga a gép készíti el olyanra amilyenre. Még napfényen is lehet ugye a WB teljesen eltorzulva. Szóval WB a helyszínen + gray card.
2013. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:

A 4-5000 K az kevés lesz főként a 4000 K.

Nézegess olvasgass pl innen:

google: Fluorescent Light compare

[link]


Kelvinek:

[link]

2013. nov. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segitsègeket :)
2013. nov. 30. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!