Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A Canon Powershot HS szeriákná...

A Canon Powershot HS szeriáknál mit jelentenek SCN, TV, LIVE stb. lehetőségek?

Figyelt kérdés

Fent a főkapcsolónál ahol lehet forgatni, ott van több lehetőség is melyik mire való?

Az AUTO arra rájöttem, hogy automata :D

Nem vagyok témába a fényképezőgépekkel, nem szeretnék profi lenni, csak hamár vettem egy XS510 et, nagyjából szeretném tudni mit lehet kihozni belőle

Koszi a válaszokat



2013. dec. 9. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:

SCN-ről nem tudok semmit, de a TV a zársebesség előválasztó, AV a rekesz - blende előválasztó, aaz M a manuális vagyis az utóbbi kettőt külön-külön tudod vele szabályozni. A P pedig a program automatika. szokták még emlegetni smart automatikának, hiszen automata üzemmód, de hozzáképest elég okos.

Persze akkor is az M-ből lehet a legjobb minőséget előállítani.

2013. dec. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BazsiBácsi ***** válasza:

Az SX510 HS felhaszálói kézikönyvében biztos, hogy le van írva, hogy melyik micsoda.


Amit a neten talált kép alapján biztos:

AUTO: teljesen automatikus, semmit nem engedélyez beállítani, ha kell a vakut automatikusan felcsapja, és hsználja, vagy addig nem fényképez, még nem nyitottad ki magad.

P: programautomatika, a vakut Te vezérled

Av: blendeprioritásos mód: ilyenkor te adod meg, hogy milyen tág/szűk legyen a rekesz (tehát milyen mélységélességet szeretnél), és hozzáállítja a záridőt

Tv: megadod, hogy milyen záridővel szeretnél fényképezni, és hozzáállítja a rekeszt

M: teljesen automata, mindent Te adsz meg.

SCN: "scene" mód, azaz felajánl néhány lehetőséget, amit szeretnél fényképezni: ilyen lehet a portré, tájkép, stb stb.

LIVE: Világosság/szín választás program.


Van még a videó mód, a másik kettőt passzolom (talán kontraszt állítás, és csnedes üzemmód?!) De mint mondtam, biztos, hogy benne van a felhasználói kézikönyvben, hogy melyik mi, és hogy mire/hogy lehet használni (nem véletlenül adják hozzá).

2014. ápr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!