"Legjobb" Canon (! ) DSLR videózásra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nincs olyan fényképező ami a legjobb, mert ez relatív. Én személy szerint Nikon párti vagyok értek is hozzájuk, most egy D800-assal fotózgatok. Nos mivel a Nikonok 24-30 fps-ével sokat nem lehet kezdeni, ezért kérlek titeket, ajánljatok olyan Canon gépet ami minimum 60 képet vesz másodpercenként, és beépített sztereó mikrofonja van. Ha már a tulajdonságainál járunk, szerintem egy kihajtható- elforgatható-dönthető-tekerhető kijelző sem negatívum. Ára maximum 200-250e. Forint (csak váz) +1 objektív, de olyan igazi (gondolok itt pl. :50mm f/1.2L). Az EOS 5D Mrk. III nagyon megtetszett, meg jókat mondanak róla, de az ára. Azért az sok az első Canon gépemhez.

2013. dec. 7. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a gond a 24 fps-sel. Nem is tudok hirtelen olyan DSLR-t, ami tudna 60 fps 1080p-t.


A legjobb Canon HDSLR jelenleg a 70D. Viszont nem L-es, hanem EF-S STM objektíveket nézegess inkább rá, azzal tudod RIG nélkül is elég jól használni, mert teljesen normális a követő fókusza.

2013. dec. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szóval vissza akarsz lépni minőségben. 200 ezer körül nem kapsz a D800-nál jobb videós gépet. Az egyik legjobb jelenleg a piacon. 720p-ben 50/60 fps-re is képes.


A Canonnál 1080/60p-re csak az EOS-1D C képes, ami 3,5 milliónál kezdődik, de sztereó mikrofonja ennek sincs, mivel ez a profi videózásban nem általános szempont.


Ami a legközelebb áll az elvárásaidhoz, az a Panasonic GH3. FullHD-ben vesz fel 60fps-sel és beépített sztereó mikrofonja van. Nagyon jó minőség, de 200-250ezernél azért drágább.

2013. dec. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Canon 1d C :D :D :D :D

"Mindössze" 3 milla :D


Komolyra fordítva a szót a Canon 70D már részben videózásra van tervezve. Ajánlatos egy STM-s obit venni hozzá szettben.

2013. dec. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem haragudj hogy visszakérdezek, de én azt szeretném kérdezni, hogy mi a véleményed a nikon d800-ról?
2015. dec. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!