Pentax k500-al vagy Canon 600D-vel járok jobban?

Figyelt kérdés
Elsősorban videózáshoz szükséges, másodsorban fotózáshoz. Tapasztalatom csak Canonnal kapcsolatban van, Nikonhoz hasonlítva, véleményem, hogy videózásban erősebb, fotóban kicsit hátrébb van egy nikonhoz képest. Most pentaxhoz szeretném viszonyítani, sokaktól hallottam, hogy egy pentax vázzal technikailag jobb képeket lehet készíteni, mint egy canonnal. Videónál mennyire van különbség? Ti mit ajánlotok? (Ez lenne az első DSLR-em, nem szeretnék kidobni az ablakon úgy 100 ezer forintokat, hogy később megbánjam.)

2013. dec. 14. 21:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Másrészt tartozékok szempontjából is olyat szeretnék, amihez olcsóbban találok objektíveket, de szerintem M42-es analóg obikat fogok menni.
2013. dec. 14. 21:24
 2/5 hellsing71 ***** válasza:

K-500 még nem volt a kezemben. Az értékelés mindig szubjektív, de ebben a tesztben pl. 84:64-re elkeni a K-500 a 600D képét:


[link]


A Pentax a tesztekben rendre a kategória élmezőnyében végez, mert általában jobb minőséget és egyedi szolgáltatásokat nyújt. A marketingje viszont csapnivaló, úgyhogy nálunk mindenki a C* és N* gépektől esik hasra.


A Pentaxszal nagy örökségből válogathatsz: ott az összes gyári obi 1975-től, plusz az M42-esek, de több gyártó készít ma is K bajonettes manuális objektíveket (pl. az oroszok (Zenit, Peleng, stb.), meg a németek (Zeiss, Schneider), meg az ázsiaiak (Rokinon, Vivitar, stb.)). Meg persze AF-est is (Sigma, Tamron, Tokina).


Arról nem is beszélve, hogy ott vannak a nagyfelbontású középformátumú obik (Pentax 645 és 67), amiket adapterrel lehet használni akár DSLR-en is.

2013. dec. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Méltatlanul hanyagolt márka a pentax. Nekem is volt, és igaz, Nikon-ra cseréltem, de mindössze annyi oka volt, hogy váltani szerettem volna magasabb kategóriára a k200D-ről, de egyszerűen nem volt alternatíva, csak 350-400.000ért. Az meg nem fért bele, ezért vettem egy D5100-as Nikont, 190.000-ért, 18-105 obival. Ez az egyetlen hátránya a Pentax-nak. Kevés ÚJ objektív választék, kevés gépváz -> továbblépési alternatíva.


Ettől eltekintve nagyon hozzák a szintet, mindenre alkalmasak, sok esetben többet nyújtanak mint Canonék és Nikonék.

2013. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az objektív választék nekem azért is lenne fontos, mert mint írtam videózásra és alkalmanként fotózásra is használnám, videózáshoz pedig kellenek filmes objektívek, amikkel szép mozi hatást lehet elérni. Sajnálom én is, hogy a pentaxnak ennyire nincs stabilizálva a piaca, pedig jó áron produkál olyanokat, amiket híresebb társai csak drágább verzióba. :(
2013. dec. 16. 16:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért azzal nyilván kicsit sarkítottam,hogy nincs elég objektív rá. Inkább pontosítanék. Nincs annyi,mint Canon-os társainak, de azért már meg lehet találni Pentax bajonettel is azokat az objektíveket, amiket keresel. Csak nem biztos,hogy 2-3 gyártó kínál alternatívát, hanem csak egy
2013. dec. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!