Mit jelent az, hogy JEPG, ill. RAW? Az iphone 5s-en melyik található?

Figyelt kérdés

2013. dec. 15. 15:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hello!A jpg az a fotók kiterjesztésének az egyik fajtája, mint pl paint progiban amikor elmented a képet, és utána írja, hogy bmp; de ott is be lehet mást is állítani. Hát videóknál meg nekem volt olyan telóm, ahol be lehetett állítani, hogy milyen kiterjesztésűre csinálja a videót.
2013. dec. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi:))
2013. dec. 15. 16:09
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor egy kicsit pontosítsunk :)

A jpg az egy tömörített kép formátum, fényképezéskor az eredeti nyers fotó tömörítve + ilyen olyan javításokkal kerül elmentésre.

A raw pedig egy teljesen nyers kép.

2013. dec. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

1-es nem a kérdésre válaszoltál.

A jpg az tömörített kép, fixált fehéregyensúllyal, 8 bites színmélységgel. A raw pedig a digitális fényképező érzékelőjének kimeneti jele, tömörítés nélkül. Önmagában még nem kész kép, utófeldolgozást igényel. A raw-ban 12-14 bites mélységben találhatóak a színcsatornák.

2013. dec. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja és az almás telefonban jpg van (mint az összesben általában)
2013. dec. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták. A RAW nyers kép, lényegében digitális "negatív", a JPG pedig tömörített kép


RAW-ot néhány csúcskompakt, és DSLR gépek tudnak menteni, telefon csak JPG-t. Hála Istennek.... :) A "fényképező" fogalma így is eléggé ki van már gúnyolva a telefonba szerelt kamerákkal...hát még ha azok is mentenének RAW-ot :)

2013. dec. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
De most az mi az, ha rajzolok egy képet Paintben, és jpg-ben mentem el, az attól hamis lesz?:D:D:D:D Milyen nem a kérdésre válaszoltam, hol élsz te?:):):) Azt meg hogy az ájfonon melyik van, azt honnan tudjam?:)))
2013. dec. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1. A kérdés nem arra vonatkozott, hogy te miben rajzolsz painttel.

2. Nem írta senki, hogy a jpg, az "hamis".

3. A kérdés lényege az volt, hogy mi a különbség a jpg és a raw között.

2013. dec. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"De most az mi az, ha rajzolok egy képet Paintben, és jpg-ben mentem el, az attól hamis lesz?"


Miiii van?

2013. dec. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

#8-as,de azt kérdezte, hogy mit jelent, hogy konkrétan mi az (mármint a jpeg meg a raw Ebből a raw-ot bevallom, nem tudtam; de megmondtam neki, hogy kiterjesztése fájlnak.)

„Ahogy előttem írták. A RAW nyers kép, lényegében digitális "negatív", a JPG pedig tömörített kép”

Most akkor ez kisebb helyet foglal el, hogyha jpg-be mentem ugyanazt az alkotást? Csak ennyi? Na, mindegy, am nem érdekes annyira: )

„A kérdés lényege az volt, hogy mi a különbség a jpg és a raw között.”

Akkor miért nem azt írta le?: )

#9-es,én is épp ezt nem értettem, ezen voltam fennakadva: ) De asszem, már kábé okés: )

2013. dec. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!