Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Portréfotózáshoz milyen obit...

Portréfotózáshoz milyen obit ajánlanátok? Canon 6d-m van, fix 50essel, és egy 70-300-as objektívvel.

Figyelt kérdés
2013. dec. 16. 23:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem digitális gépem van, és van benne egy objektív, aminek direkt az a neve, hogy portéhoz.:)
2013. dec. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

elsőnek mondanám: ez a gép is egy digitális gép... ;) és olyan objktív, ami mindenre jó nincsen... és mi az hogy az a neve hogy ''portréhoz'' :o

amúgy kérdező: szerintem az 50eset válaszd :D

2013. dec. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"portéhoz" azt írta az 1-es. WTF?? :)


Kérdező: az 50-essel próbálkozz, főleg ha fényerős, akkor tág rekeszen, szép mosott lesz a háttér, ki tudod emelni a modelledet.

2013. dec. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Full frame-n az 50mm mar kicsit tag. Ha ezzel a kettovel kell megoldani, akkor a fix obi, mert a masiknak nem eleg nagy a rekesze.

Ha venni akarsz, akkor 85 vagy inkabb 100mm.

Nekem 100-as van szinten 6d-n, es imadom.

2013. dec. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1-es, ez komoly? Ezen jot rohogtem :-)

Azert egy canon 6d kicsit komolyabb kategoria annal, hogy portre modra allitsuk a tarcsajat :-)

2013. dec. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pont a 85 mm és a 100 mm-esen gondolkodtam, főleg az utóbbi izgat, bár egyelőre nem tudom elképzelni, hogyan tud olyan jól makrózni, ahogy leírják, de kíváncsivá tett.
2013. dec. 17. 09:35
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem 100mm-es makróm van. Van rajta egy kapcsoló, amit három állás között lehet állítani, és ennek megfelelően másképp viselkedik a fókusz.

Van egy, ahol 30cm-en belül fókuszál, itt tud szépen makrózni, egy másik makróállás, aminél ennél távolabbra fókuszál, és egy úgynevezett full, amit pl portrézásnál lehet használni. Akkor úgy viselkedik, mint egy "normális" objektív.

Én csak ajánlani tudom. Nagyon örülök, hogy megvettem, azóta szinte csak ez van a gépemen.

2013. dec. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2-nek: Ezen a gépen van olyan, hogy "portrait" és "night portrait": [link]
2013. dec. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

a 6D-hez viszonyítva( ami ugye most a kérdés) mit akarsz ezzel a kis sz*r kompakttal... ne legyél ennyire okos ;)

ebben a gépben, amit írtál, 1/2,5" érzékelő van a 6D-ben meg full frame méretű... ég és föld a külömbség.. és ilyen gépeken a manuális módon kívül mást nem használnak :)

2013. dec. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Valaki tudna küldeni egy linket az említett 100mm-es lencséről? ha kettő van akkor mindkettőről , főleg a kapcsolós érdekel.
2013. dec. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!