Panasonic Lumix DMC-FZ-20 fényképezőgépem van, vállalhatok e vele fotózást?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy ez a kérdés így nem tökéletes de sok helyen olvasom, hogy felesleges több száz ezres gépre beruházni ha nincs szükség poszter nagyságú képekre amihez több megapixel kell és versenyre sem akarok menni.Úgy gondolom még mindíg megállja a gép a helyét a mai technikák mellett is.

Ellenben ogalmam sincs, hogy egy folyóiratnál,egy napilapban, vagy kisebb reklámfelületre készített képeknél mi az elvárás amihez nélkülözhetetlen egy komolyabb technika.Itt most a tudást azt nem említem,a technika érdekel.



2013. dec. 19. 15:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha a vállalkozói háttered megvan hozzá, tudsz számlát adni és megvan a megfelelő szakképesítésed, vállalhatsz. Az már persze merőben más kérdés, hogy az említett fényképezőgép gyakorlatilag alkalmatlan ilyesmire (kis szenzor, nem megfelelő érzékenységi tartomány stb...). Az általad leírtak szerint azt gondolod, hogy a drágább eszközök, csak pixelszámukban illetve nagyíthatóságukban különböznek az olcsóbbaktól, innentől kezdve pedig felesleges is erről beszélni mert a tudásod sincs meg hozzá, sőt...


Amúgy meg tele van az ország valóban professzionális fotósokkal, valóban professzionális felszereléssel, akiknek kevés vagy nincs munkája, szóval esélyed sincs.

2013. dec. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Előszőr azt írod vállalhatok,aztán meg, hogy kevés hozzá a gépem,na ebből nem igazodok ki.

Amásik ,hogy ide nem írtam le mit tudok és mit nem a gépekről csak megjegyeztem egy két dolgot és kiemeltem a megapixelt és véleltelnül tudom mire kell és mire nem de temésztesen sokat kell még tanulnom.

A kérés arra vonatkozott, hogy mi az elvárás a különböző iparágakban.

A harmadik,elég sok hirdetést látok fent a neten, hogy fotóst keresnek, így az, hogy esélyem sincs,némi túlzás,legfeljebb kevesebb.

Azért felhozom példának, hogy egy volt osztálytársam ismerőse egy neves megyei napilapnál dolgozik főállásban és egy egyszerű kompakt géppel dolgozik.

Szóval ez nem válsz volt a részedről csak egy vélemény.

2013. dec. 19. 16:11
 3/17 anonim ***** válasza:

"volt osztálytársam ismerőse egy neves megyei napilapnál dolgozik főállásban és egy egyszerű kompakt géppel dolgozik."


Tipikus magyar viszonyok, az nem számít, milyen minőségű a munka, csak az, hogy kinek a kije.


A fényképezők felbontása az esetek 99 százalékában teljesen irreleváns ma, az optikai minőség, dinamikai tartomány, zaj, AF, ergonómia sokkal fontosabb. A profi gépek ezek miatt kerülnek sokba.


A te masinád ideális fényviszonyok, statikus téma és sok jóindulat esetén alkalmas bármilyen kereskedelmi (nem művészi) helyen megjelenő kép készítésére.


Egy újrahasznosított papírra nyomott, kis képeket közlő napilapnak jó lehet, de kizárt, hogy reklámfotóra bármi megrendelést kapj. Aki beéri azzal a minőséggel, amit te produkálni tudsz, az a saját telefonjával is megoldja.


Plusz ahogy az első is írta, a gond nem csak a gépeddel, hanem a mögüle hiányzó tudással is van.


Sajnálom, de jelen szinten maximum ingyen tudsz fotózást vállalni, irdatlan konkurencia mellett kellene helytállnod, plusz ennek vannak jogi oldalai is (felelősség, számlázás, adózás). Arra viszont az ingyen munka is nagyon jó, főleg, ha van felügyelőd, hogy tanulj belőle. Ha érdekel ez a dolog, akkor szegődj el tanoncnak vagy gyakornoknak.

2013. dec. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én megfogadok minden tanácsot na de azért ez: "Aki beéri azzal a minőséggel, amit te produkálni tudsz, az a saját telefonjával is megoldja.".....na ne hűlyíts...ezt azért nem veszem be.
2013. dec. 19. 19:30
 5/17 anonim ***** válasza:
Pedig így van. Ez nem azt jelenti, hogy a géped egy telefon színvonalán van, hanem azt, hogy az a réteg, akit ki tudnál elégíteni, maga is meg tudja oldani a problémát. Ki fizet bárkinek tízezreket egy fotózásért, ha abból megveheti a gépet és megcsinálhatja maga is?
2013. dec. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, több alázat, kevesebb okoskodás. Fogalmad sincs a dologról ezért kérdezel, aztán pedig megkérdőjelezed a válaszok hitelességét. Ennek mi értelme?


Az általad említett fényképezőgép alkalmatlan riportfotózásra mert lassú, érzékenysége kicsi, már alacsonyabb (ISO 800-1600) érzékenységi tartományban is használhatatlan végeredményt ad (már ha képes egyáltalán ebben a tartományban működni). Esküvőfotózásra pláne alkalmatlan, egy esküvő még komoly milliós rendszereket, megfelelő szakmai tudással használó fotográfusokat is megizzaszt. Műteremben nem tudod használni mivel nem villantja el a vakukat. Innentől kezdve pedig esélyed sincs. A gép alkalmatlan munkavégzésre és felelőtlenség is amatőr eszközzel készült termékért pénzt kérni. Hagyd meg a pénzért való fotózást a profiknak mert sem tudásod, sem eszközöd nincs hozzá, vagy tanulj éveket, építsd a neved és 2-3 év múlva, amikor már elköltöttél erre legalább 1-2 M Ft-ot, térjünk vissza a kérdésre.

2013. dec. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Vállalhatsz persze, leírták a feltételeket. Ahogy rögtön a megapikszelt említed, mint lényeges paramétert, a hozzáértéseddel nem mernék leállni vitázni :) Aztán mikor a megbízó azt mondja: Géza, este a sportcsarnokban lesz egy fontos társadalmi esemény, remek fotókat várok el tőled! Na ott meg is fogod karmolni a padlót párszor egy kompaktgéppel. Tudom mit beszélek, próbáld csak ki :) Vegyél hozzá egy vakut és jó fényviszonyok között, ahol ki lehet csavarni belőle mindent, ott használható lesz az eredmény, de színtisztán véve a képminősége sosem éri el a tükrösöket, ez van.

Ja, meg ilyen apróságok kellenek hogy nálad legyenek mindig, hisz 1-1 eseményt nem fognak miattad megismételni: akkuk, kártyák, vaku, tartalékgép(!)

2013. dec. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, a kérdésed és a hozzászólásaid alapján tudom megírni a válaszomat: vállalhatsz fotózást. Ismerősnél, ellenségnél, vagy olyan helyen, ahol nem a minőség számít, hanem például az olcsóság.


Nyugodtan megsértődhetsz ezeken a válaszokon, de a válaszolók ezt nyilván lesz.arják, te meg nem fogsz tőle jobb esélyekkel indulni.


Sajnos egyértelműnek tűnik, hogy nincs meg a megfelelő szaktudásod - azonban magyarisztánban a szakértelem nem mindig feltétel. Havernál, ismerősnél van esélyed - de például az én ügynökségemnél nincs. Még ha lett is volna a kérdésed alapján, a hozzászólásaiddal egyértelművé tetted, hogy nem csak a hozzáértés hiányzik (ami tanulható), hanem a tisztelet, a szakma iránti elkötelezettség és alázat is. Ezzel a stílussal próbálj meg a "helyi" (vagyis színvonaltalan, silány?) sajtónál valami olcsó állást találni a haverod révén...

2013. dec. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Én csak azt nem értem, hogy miért nem kapok normális válaszokat ?

Az első válaszoló hirteen felindulásból írt. Aztán meg mobilokhoz hasonlították a gépet.

Szerintem itt mindenkinek milla felett van a gépe, én meg , hogy is merek ilyen helyen megemlíteni egy fz-20 as elavult gépet....?


Akkor leírom mi lett volna a normális hozzáállás vagyis válasz:


A te géped már elavultnak számít a szakmában,végezz el egy fotós sulit (bár nem ezt kérdeztem) mert sokat kell tanulni a szakmához és ha lesz pénzed vegyél használtan egy megfelelő gépet.


Tehát nem az én hozzáállásommal van a baj úgy tűnik.

Valószínűnek tartom, hogy itt senki sem millás géppel kezdte.

Mindenki mintha vérig lenne sértődve a kérdésen.


Akkor elárulom, hogy már fotóztam esküvőt,egy elavultabb kompakt géppel mint az fz-20.Az ismerősöm több millás géppel fotózott, meg még volt ott egy két családi fotós.A válogatásnál az enyémet részesítették előnyben,nem azért mert rohadtul értek hozzá,hanem mert van érzékem a fotózáshoz.

2013. dec. 19. 22:06
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Első vagyok. Nem hirtelen felindulásból írtam. A válaszom eleje a válasz volt, a második fele a véleményem.


Ezzel a hozzáállással soha az életben nem leszel fotós. Leírtuk, hogy a fényképezőgéped nem alkalmas munkára, Te pedig bebizonyítottad, hogy Te magad sem. Az pedig, hogy a Te képeidet részesítették előnyben egyetlen egy dolgot jelent: a többieknek ugyan jobb felszerelésük volt, de ugyanannyira sötétek voltak hozzá mint Te. Az, hogy van érzéked édeskevés, ahhoz, hogy pénzt kérhess érte. Tudás kell, felszerelés, alázat és megfelelő vállalkozási háttér, hogy számlázhass stb...


Egyébként igen, kb. kétmilliót ér a felszerelésem mert ebből élek, ez a főállásom. Pont. Nem hiszem, hogy ettől kevesebb vagyok, amim van azért kőkeményen megdolgoztam. Amíg a felszerelésem nem volt elég jó nem vállaltam esküvőfotózást (mert az felelősség, neked egy munka, nekik életük nagy napja) még akkor sem amikor belépő dSLR-em volt, három-négy objektívvel, mert nem volt másodvázam és a belépő dSLR-t sem tartottam elég jónak ahhoz, hogy valakinek a nagy napjáról készült emlékeit hazavágjam a hozzá nem értésemmel és az alkalmatlan cuccommal. Amikor már fél-professzionális volt a fővázam még akkor is csak ingyen vállaltam esküvőfotózást, azért, hogy építhessem a portfoliomat. Akkor kértem először pénzt a munkámért, amikor már meghaladta a felszerelésem értéke az egymilliót és a tudásom is elérte azt a szintet, hogy nyugodt lelkiismerettel végig tudtam csinálni a megbízást, nem csalódást okozva a megrendelőnek.


Nem azért kell a csilliárdforint értékű felszerelés mert anélkül nem lehet elcsípni egy-egy jó képet, hanem azért mert enélkül nem lehet folyamatosan megfelelő szinten maradni és konstans teljesítményt nyújtani. Lekapcsoljáka villanyt és véged, nem engednek elég közel és véged, van egy speciális igény (például megfelelően mosott háttér) és véged. Soroljam még?


Nem attól vagy jó fotós, hogy van tíz jó képed. Attól vagy az, hogy minden körülmények között jó képeket készítesz és nem tudnak olyan kihívás elé állítani amit ne tudnál megoldani, ehhez pedig évek-tízévek munkája, rutinja, gyakorlata kell és bizony milliós felszerelés, ja meg alázat a szakmával szemben különben kidob magából.

2013. dec. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!