Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Bridge vagy kezdő DSLR lenne...

Bridge vagy kezdő DSLR lenne számomra jobb?

Figyelt kérdés

Nem tudom még mit szeretnék kezdeni magammal ha végzek a gimivel, de nagy álmom, hogy fotózással foglalkozzak. Főleg a természet fotózás érdekelne, de tudom, hogy ebből elég nehéz lenne megélni. A pénzem nagyrészét saját magam kerestem meg, így nehezen válok meg tőle, és igazából egy olcsóbb tükörreflexeset (plusz a elengedhetetlen dolgokat hozzá) is éppen, hogy meg tudnék venni.

Most úgy vagyok vele, hogy lehet inkább egy Bridge gépet kellene vennem, mert bár azon nem tanulhatok meg fényképezni elég nagy optikai zoommal rendelkeznek. Hobbi célra tökéletes lenne szerintem, és végül is lehet, hogy úgyse lenne belőlem fotós. Szerintetek?


2014. jan. 11. 21:41
 1/3 anonim válasza:

Megpróbálhatod a bridge gépeket, már 50 körül egész jókat lehet kapni és az alapokat meglehet tanulni vele, de a képminőség nem a legjobb azoknál, főleg nagy zoom-nál, éjszaka pedig elég zajosak a képek nagy ISO értéknél. Komolyabb bridge gépek már a RAW-ot is támogatják, abból már elég sok mindent kilehet hozni türelmes utómunkával, de ezek a gépek már 80-90 ezernél kezdődnek és azért már belépő DSLR-t vehetsz, úgyhogy inkább azt érdemesebb venni. Később vehetsz hozzá még egy objektívet, és lesz egy jó géped: Pl.

[link]

[link]

2014. jan. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Legyen záridő- és rekesz előválasztás, ez a lényeg, szerintem.

Anélkül csak játszadozni lehet. Illetve rájönni, van-e érzéked és kedved a fotózáshoz.


Ha Canon EOS 1100D-t vennél, akkor NE !!! DC III objektívvel!

Legolcsóbb DSLR, sokhelyütt reklámozzák még a gagyi alapobjektívvel. De valami kimondhatatlanul gagyi!!!

IS II-vel vedd.

2014. jan. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Ha még nem tudod mit akarsz, akkor "kóstolónak" szerintem bridge gépet válassz, mondjuk Fujifilm hs20/hs25... Használtan akár 50e ft-ért is hozzájuthastz. Kezdésnek én hs20-at választottam, és meg tudtam rajta tanulni az alapokat.:) Később, ha úgy érzed tetszik a fotózás, akkor jöhet a dslr.
2014. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!