Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D5100 + 18-108 objektív?...

Nikon D5100 + 18-108 objektív? Tapasztalatok? Vélemények? Van magyar menü? Mikorra várható az ár csökkenése? Külföldről olcsóbban honnan lehetne megrendelni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 28. 00:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Nikon D5100 most az egyik legjobb belépő gép, a 18-105 pedig egy remek obi kezdésnek. Nincs magyar menü benn. Árcsökkenés már nem nagyon várható, mert kifutó termék lesz, nyáron már sztem nem is lehet kapni.


Ha külföldről rendelnéd, ne felejtsd, hogy ami EU-n kívülről jön annál lesz VÁM + minden esetben lesz ÁFA, ami ugye 27%, úgyhogy nem nagyon éri meg szvsz onnan rendelni.

2014. jan. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen van.

Kezdésnek jó a 18-105, viszonylag kényelmes tartományt lefed. Magyar menü nincs benne, de ha tükrös gépet veszel, akkor véleményem szerint magától értetődőnek kell lenni a paramétereknek, és nem kell gondot okozzon a magyar menü hiánya.


Külföldről felesleges rendelni, nem lesz olcsóbb.

2014. jan. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mobilról váltok tükrösre...


Nem tudom mennyire lesz érhető az angol menü, főleg hogy még nem is annyira tudok angolul (13/F)


Medimarktba mikor néztem a gépet, kipróbálhattam és láttam * Menü *


Angol


MAGYAR


És magyarra volt állítva. De valahol meg azt olvastam, hogy nincs benne. Akkor most mi lesz? :D Érdemes megkérdezni az üzletbe?

2014. jan. 28. 14:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Hidd el, nem lesz gond az angol menü.

Inkább a magyar jelentését kell megérteni, pl. hogy "Záridő". Hiába fordítod le tök egyszerűen angolra, a jelentése még akkor is ködös lehet.

Erre viszont van sok magyar fórum ,okosság, ahol tanulhatsz.


Szóval tényleg nem az angol menü lesz a "probléma", hanem az,hogy megértsd melyik paraméter mire jó. Feltételezem azért akarsz tükrös gépet venni, mert nem automata módban akarod használni, hanem kihasználni a lehetőségeit.

2014. jan. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van hozzá magyar felhasználói kézikönyv, amiben benne van, hogy az egyes angol menük mit jelentenek, úgyhogy ez nem lehet gond.


Egyetértek azzal, amit az árról és a beszerzésről írtak.

2014. jan. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Illetve az akku meddig bírja?


Fényképezésnél és pl videónál 1080p-be?

2014. jan. 28. 21:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Fényképezésnél függ, hogy mennyit használod a beépített vaku-t. Én nem szoktam soha használni, és úgy simán csinálok vele 4-500 képet.
2014. jan. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!