Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mennyivel fog külömbözni a...

Mennyivel fog külömbözni a képek minősége ha Nikon géphez nikonos obi helyett Sigmát vagy Tamront veszek?

Figyelt kérdés
Elsősörban az áruk miatt ,mert feleslegesnek tartom azt a 300 eurót ha egyszer ugyanazt (majdnem ugyanazt) megvehetem 180ért. Második sorban meg kezdő vagyok , és lehethogy két év múva már nemfog érdekelni a fotózás (ami nemfog bekövetkezni) de mivan ha IGEN? Légyszi negyertek azzal hogy vegyek inkább Nikont mert az jobb bla,bla. Csak a képek minősége érdekel , nagyon lehet majd látni?

2014. jan. 25. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik. :) Ez baromira típus és példányspecifikus.
2014. jan. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semennyire, nem gyártótól függ, hanem az adott objektív minőségtől, gyárt a Nikon is gyengébb cuccokat, meg a Tamron is zseniálisat. Érdemes megnézni a konkrét obi felbontását, torzításait pl. itt: [link]

Ismerek fotóst, aki pl. kompletten átállt fix Sigma sorozatra és eladta az összes Canon zoomját, nála ez nem pénzkérdés volt. Nekem is van Sigma-m (18-50 2.8), nagyon szeretem, rendesen fókuszál, megbízható kis darab.

Mondjuk a 300 EUR kontra 180 EUR nem sok jót ígér (egyik árszint sem...), de én azt gondolom, hogy akkor költs több pénzt fotós cuccokra, ha már álmodból felkeltve is tudod, miért jobb a drágább. Bocs, de ha ezt még kérdezni kell, akkor elég az olcsóbb is, nem fogod kihasználni a drágább előnyét.

2014. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szólók írták!


Inkább úgy közelítsd meg a kérdést, hogy mondd meg mire szeretnéd használni az objektívet, mennyi pénzt szánsz rá, és akkor talán meg tudjuk mondani, az ár/érték arányban legjobb vételt.

2014. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!