Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon 70D autofókusz probléma?...

Canon 70D autofókusz probléma? Vegyek vagy ne?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkozom rajta, hogy adott esetben a Canon 600D fényképezőgépem Canon 70D-re cserélem. Viszont német DSLR fórumokon és a gép németországi Amazon értékelésében is egyre többen írnak egy problémáról. Azt írják, hogy leginkább fényerős objektíveknél, kis rekeszértéknél a gép nem képes élesre állítani, homályos képek születnek. Ez akkor is jelen van, ha állványról és kioldóval fényképeznek, és főleg a középső keresztszenzort érinti. Live view mellett élesek a képek, de a keresőt használva életlenek.

Vannak akiknél nem jelentkezett ez a probléma, és boldogok a gépükkel, de sokan vannak azok is, akiknél igen. A Canon márkaszervizek Németországban egyenlőre nem ismerik el a problémát.


A kérdést azért írtam ki, hogy ha valakinek itthon is akadt hasonló problémája a 70D-vel, írja le legyen szíves. Mert egyébként a gép többi tulajdonságait nagyon dicsérik, csak épp az autofókusz rossz sok gépen, ami viszont megengedhetetlen ekkora márkánál. Ezért is vacilálok, nem tudom merjek-e kockáztatni, vagy várjak-e még amíg a Canon hajlandó foglalkozni a dologgal és javítani vagy cserélni a gépeket.



2014. febr. 9. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Ki kell próbálni, 3 napon belül minden esetben kötelesek visszavenni a terméket.
2014. febr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Próbáltam utána olvasni, de csak a Canon 50 f1.8 II-vel találtam hibát, az meg egy híresen pontatlan objektív, Canon 1D mkIII is csak háromból kétszer talál vele nyitva.
2014. febr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem csak az általad említett objektíveket írják, f1,4-f2,8 között többféle fényerősségűt is, tág rekesznél. De ez is változó ahogy elnézem, és nem minden váz érintett. Live view-ban 90%-ban élesek a képek, de több fórumozó is írja, hogy keresőből fókuszálva még állványon és kioldóval is gyakran csak minden második, harmadik kép éles.

Nemrég még egy petíciót is létrehoztak: [link]

Mindegy, úgy döntöttem egyenlőre nem váltok. Kivárom mi lesz ennek a vége.

2014. márc. 2. 11:11
 4/10 anonim ***** válasza:

"Live view-ban 90%-ban élesek a képek"


Ha valaki élőképpel nem tud éles felvételt csinálni, az felhasználói hiba. Viszont az Lv fókuszrendszere teljesen más, attól, hogy élőképpel megy a fókusz, nem biztos, hogy a fázisérzékeny AF működik, márpedig neked az kell.

2014. márc. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bernabal válasza:

Hello!


Nekem az a problémám van egy Sigma 17-70-es obival.Nem éles a kép. Egy Canon fix 50mm-essel viszont éles.

2 hete vettem, most viszem a Canon szervízbe. Ha van válsz megírom.


Üdv:

-b-

2015. febr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én egy EF-S 18-55 IS STM objektívvel használom az EOS 70D-t. Sajnos nálam is az a probléma hogy gyakran nem eléggé precízen fókuszáltak a képek. Ez nem kötődik egy adott beállításhoz, nem beállítási, nem pozícionálási, és nem a hibásan koreografált téma miatti hiba. Attól félek hardver hiba. Nagyon el vagyok kenődve miatta. Korábban egy Canon PowerShot G10-es kompaktot használtam, annak borotva éles volt a fókusza minden, akár szélsőséges körülmények között is! Tudom nem lehet a két eszközt egy lapon említeni a technikai és a technológiai eltérések miatt, de az elkészült fotók objektív vagy szubjektív elemzése mégis alátámasztja ezt az ,,életlen" fotó szindrómát. Ha van valakinek egy jó magyarázata illetve megoldása az adott hiba orvoslására engem is érdekelnének!
2015. febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tölts fel életlen fotókat és abból meg tudjuk mondani, mi a baj.
2015. febr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Válogattam ki néhány kérdéses képet.

A 8db kép tömörített mappában van 71,7MB.


[link]

2015. febr. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megnéztem a képeket. A fókuszsík mindenhol nagyon közel van az objektívhez (fókuszban van a vízvezeték szalag vagy a kuka, de a házak már nem).


Ha ez nem szándékos, akkor:


1. fókuszálj automatán, de élőképet használva. Ha ez nem működik, életlen képet ad, akkor az objektívvel van baj.


2. Ha így megy, de keresőn át nem, akkor próbálj ki egy másik objektívet is. Ha mindkettő ugyanolyan fókuszhibát ad, akkor a váz a ludas. Mellesleg a 70D-ben van fókusz mikroállítás, ami kis eltéréseket kompenzál, de ha egyik napról a másikra lettek ilyenek a képek, akkor esélyes, hogy nem erről van szó.

2015. márc. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Köszönöm a segitséget, átnézem tüzetesebben a beállításokat. (Minden esetben AF-et használtam).
2015. márc. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!