Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon EOS 1100D típusú gépemhe...

Csacska94 kérdése:

Canon EOS 1100D típusú gépemhez szeretnék objektívet venni. Az csupán a kérdés, hogy Canon, Sigma, vagy Tamron?

Figyelt kérdés

Nincs sok pénzem rá. Max. 50.000.- Ft jöhet szóba. Ballagásra szeretném kérni.

Ezeken a típusokon gondolkozom:

Canon 50/F1.8 EF II objektív

Sigma Canon 70-300/4-5.6 APO DG Macro objektív

Sigma Canon 70-300/4-5.6 DG Macro objektív

Tamron Canon 70-300/F4-5.6 AF LD Di Macro 1:2 objektív


Az az igazság, hogy hobbiból fotózok. Sokszor használom a macro módot, de szeretnék egy olyan objektívet, ami általános használatra is jó. Mivel nyáron Horvátországba megyünk, szeretném addigra kitapasztalni, hogy működik. Az esetek 85%-ban természetfotókat készítek.

Mit javasoltok?



2014. febr. 16. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Minosegrol nem tudok nyilatkozni, mert egyik sigmat vagy tamront sem hasznaltam. A canon jo kis objektiv az araert.

Nem tudom, mit ertesz termeszetfoto alatt. Messzi tajakat, kis bogarakat, vagy valami mast?

Ez alapjan kell dontened. Elegge behatarolt a keret. Minosegre biztosan a fix obi adja a legjobbat, de az hatarol be a legjobban. A tobbi viszont tele. Szoval nyaralasnal kozeli temakat nehezen fogsz fotozni. Vedd szamitasba, hogy azoknak nem valami jo a fenyerejuk sem. Ha romlanak a fenyviszonyok, szukseged lesz allvanyra, foleg tele allasnal.

Eloszor azt dontsd el, hogy kell-e a 70-300, mert annak azert mas a felhasznalasa, mint az 50mm-nek. Ha kell, akkor nezz teszteket a neten. Sajnos abban nem tudok segiteni, hogy a harom kozul melyik a legjobb.

2014. febr. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vennék 4-5.6 fényerejű obit. Főleg mert változó fényerejű, és a legkisebb felhő vagy lakásban fotózás is elveheti a kedvedet. Az ISO-t nagyon meg kell emelned, amitől elég zajosak a képek.

Én a helyedben a felsoroltak közül az 50mm 1.8 Canont választanám. Nagyon jó a fényereje, és a felsorolt obik közül a minősége is ennek a legjobb. Rossz fényviszonyok között is remekül megállja a helyét. És szerintem kezdetnek zoom sem kell feltétlenül, az ember legalább jobban megtanulja megkomponálni a képet, mivel kénytelen ő közelebb vagy távolabb menni a célponttól. Ez az obi kitűnő alapobjektív lehet.

Én ezt venném, és inkább spórolnék mellé egy másik (a felsoroltaknál valamivel jobb) objektívre.

2014. febr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Kültéri, nappali fotózáshoz röhögve elég az f/4.0 REKESZ még rövid záridőnél is, a Canon-t inkább portréfotózáshoz ajánlanám, mert f.1/8-nál már nagyon tág a blende, és kicsi lesz a mélységélesség. Szerintem gyűjts még egy kicsit és vegyél egy Canon zoom objektívet, ha tényleg természet fotózni szeretnél.
2014. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!