Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek...

Milyen fényképezőgépet vegyek elsőnek?

Figyelt kérdés
2014. febr. 22. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
mennyi pénzed van rá? mit szeretnél csinálni? ha fényképezgetést szeretnéd elkezdeni akkor a legfontosabb,hogy legyen rajta manuális mód
2014. febr. 23. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Maximum 50-et. Házakat, autókat, esetleg embereket.
2014. febr. 23. 15:36
 3/6 anonim ***** válasza:
annyiból vehetsz bridge gépet vagy kompaktot. mik az elvárásaid vele?
2014. febr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia! Árukereső.hu weboldalon nézz szét, és amit az első válaszoló mondott, a legjobb, ha van rajta manuális mód. Ha sűrűn mész olyan helyre, ahol nagy a tömegnyomor, pl. tömegrendezvényekre, buliba, lapos, lamellás gépet vegyél, mint a SAMSUNG WB150F, ami belefér a zsebedbe. Egyébként meg olyat, mint a CANON POWERSHOT SX500 IS, mert az sapkás, és nem lamellás. Sajnos kicsit több, mint 50000 Ft, kb 56000 Ft-ért vásároltam a hónap elején. Lehet, hogy azt már nem is árulják. A SAMSUNG WB150F-essel, meg a többi olcsóbb lamellás gépekkel az a baj, hogy ha esőben fotózol, akkor a lamellájába is belesik az eső, és elállítja a lamellát úgy, hogy amikor kinyílik, karistolja folyton a frontlencsét. Ezért ezeket a lamellás zsebgépeket villámok fotózására például nem ajánlom. (vagy a lamelláját be kell valahogy ragasztani, és a frontlencsét más módon védeni). Egyébként nagyon jó gépek, nekem mind a kettő megvan. Mindkét gép paramétereit nézd meg, akkor is, ha az adott helyen már nem árulják, és ehhez a kettőhöz hasonló kaliberű gépet vegyél, de mindenképpen olyat, amin van manuális záriidő, blende, meg manuális fókusz. Lehetőleg XD kártyás gép helyett inkább SD, vagy mikro SD gépet vegyél, mert azzal sok készülék kompatibilis. Egyébként szempont még az energiaellátása. Nem ajánlom a NIMH-s gépeket. Olyat csak akkor vegyél, ha 1 hetes nyaralás alkalmával rengeteget fotózol, de utána az év többi napján nem, vagy csak nagyon ritkán. Nagyon macerás a NIMH akkuk töltése, először ki kell sütni, majd újratölteni, mert ha nem merülnek le teljesen, úgy töltesz rájuk, tönkremennek. Kb 20000 Ft-os külön speckó töltővel lehet csak évekig megőrizni a NIMH akkuk élettartamát. Egyébként LI-ION-os gép a jó, mert kb. 4 óra az akkuk újratöltési ideje, és nem kell őket kisütni. (az általam használt gépek is LI-ION-osak). Aki meg kritizálja a LI-ION akkut, annak üzeném, hogy a 2000-ben vásárolt régi mobiltelefonomba is LI-ION akku van, és az akkuja, meg maga a telefon is a mai napig jól működik, azt akkor használom, ha a modernebb telefonommal gond van.
2014. febr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem Samsung WB 150 f van, én meg vagyok vele elégedve, aggályaim ellenére tök jól bírja az akksija. Általában az automata (Smart) módját szoktam használni, de kézzel is lehet állítgatni. 50 ezerből már a nagytestvérei is kijönnek (Samsung wb 200f és talán a 250f is), ha ebben a kompakt kategóriában gondolkozol. Elég jó az optikai zoomja (18x-os!), de nézz körül a többi kategóriában/márkában is.
2014. márc. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A megadott árfekvésben üzletünk az alábbi kamerákat javasolja:

[link]


[link]

2014. márc. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!