Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nioon D3100-hoz milyen objektív?

Nioon D3100-hoz milyen objektív?

Figyelt kérdés
olyan képeket szeretnék, hogy a háttér homályos legyen. most 18-55 mm-es van, ezzel nem az igazi

2014. márc. 3. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
legalább 80-as
2014. márc. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja, és lehetőleg legalább 2,8-as blende, vagy annál is nagyobb nyílással, de az már egy vagyon lenne
2014. márc. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A mélységélesség csökkentéséhez nagyobb blende nyílás kell, már F4-en is elérhető a mosott háttér, de ennél nagyobb rekesznyílások az ideálisak. A szép mosott háttérhez szükséges a jó minőségű objektív amiben sok lamella található, így nem mondjuk hatszögeket, hanem szép köröket tudsz bokeh esetén produkálni.
2014. márc. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok erről: www.arukereso.hu/fenykepezogep-objektiv-c4191/nikon/af-s-50mm-f-1-8g-jaa015da-p52372625/?mobile-no-redirect
2014. márc. 3. 19:30
 5/8 anonim ***** válasza:

nem értelek ... van egy olyan zoomod, ami magába foglalja ezt a tartományt is ... igaz, ennek a blendéje nagyobbra nyitható, de nem véletlenül írtam az elején a 80-ast ... vagy legalább 75-öst ... én Canonos vagyok, nem ismerem annyira a Nikon obikat (az ár miatt mondom ezt)


ha portrézni akarsz (mert többnyire akkor igény a háttér elmosása), akkor ezzel az üveggel változatlanul nem mész sokra

2014. márc. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem 50mm-es obival nagyon szépen lehet portrézni cropos gépen, és a kitobit össze sem lehet hasonlítani egy 1,8-as rekesszel.

Nekem volt ilyen obim korábban Canonhoz, és nagyon szerettem. Olcsó, éles képeket csinál, szépen mossa a hátteret. Igaz a fókusza elég lassú és zajos, ezt bele kell venni a számításba. Mindenesetre ennyi pénzért nem sok mást kapsz, ami a célra megfelel. (esetleg használtban lehet még gondolkozni).

2014. márc. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5. Válaszoló, gyászos mennyire hülye vagy, inkább ne osztogass tanácsokat. :s.

Attól hogy a 18-55 magábafoglaja az 50mm-es tartományt, hatalmas a külömbség. Ezzel a hozzáállásal mindeninrk kb csak a 18-300-as obi lenne racionális. De a gyújtótáv csak 1 dolog. Nem gondoltad át amit írtál...

2014. márc. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor mondanátok konkrétan egy olyan obit ami a célra megfelel?
2014. márc. 9. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!