Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » MANUÁLIS OBJEKTÍV probléma!...

MANUÁLIS OBJEKTÍV probléma! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vettem a netről egy Pentacon 135/2.8 15 lamellás obit. Mivel az eladó nem fotós, csak annyit tudtam kideríteni, hogy nem karcos, poros vagy gombás az objektív, és mindene simán jár. Namármost, ma megjött a postán a chipes Canon adapterrel egyetemben és végre kipróbáltam. Felmerült néhány probléma:


1. Eddig egy kitobival fotóztam. Ennek a kromatikus aberrációja ahhoz képest meglehetősen magas. Normális ez egy ilyen típusú objektívnél?


2. Az élesség hol visszajelez, hol nem. Észrevettem, hogy mikor nem, akkor a blende helyére 00-át ír a gép, míg mikor jelez akkor 2.0-át. Sikerült kifejlesztenem azt is, hogy ha elromlik, az élességállító gyűrűt koppanásig tolom a közeli végéhez, és akkor újra jó. Ez a hiba az adapter-gyűrű miatt van (vadonat új) vagy az obi miatt?


3. Na és a legnagyobb gond. Nagyon furcsálltam, hogy életlenek a képek amiket készítek. Mindent kipróbáltam, de nem akart javulni. Aztán egyszer csak észrevettem, hogy bár amire élességet állítok (visszajelez a gép), az életlen marad, ellenben ami kicsit előtte van, az éles! Tehát ez frontfókusz probléma? Lehet ellene tenni valamit (azonkívül, hogy mikor csipog a gép, még egy kicsit tovább tekerem a karikát, ami nem túl pontos megoldás)?


Amúgy zseniális az obi, főleg a bokeh-től vagyok hanyattesve.


Nagyon köszönöm előre is a segítséget!



2014. márc. 5. 12:51
 1/3 BazsiBácsi ***** válasza:

1., Az első pontra nem tudok mit mondani. Amit én kipróbáltam pentacon bajonettest canonon, azon nem tapasztaltam ilyesmit (vagy csak nem vettem észre/nem volt túl szembetűnő).


2., Ez biztos, hogy nem az objektív hibája. Olyan, mintha érintkezéssel lenne probléma, szerintem elforog az átalakító a vázon. Próbáld meg azt, hogy leveszed róla az objektívet, és megvizsgálod, hogy tudod-e mozgatni magát az adaptert, illetve hogy ilyenkor mit jelez vissza a gép.


3., A manuális objektívek használata gyakorlást igényel. Azt javaslom, hogy az AF visszajelzést csak mértékadónak tekintsd, aztán próbáld meg szemre, vagy érzésre belőni. Az is megoldás, ha lehetséges, hogy ha van LiveView mód a vázadon, akkor azon keresztül nézed, és belenagyítassz (ha mindezt állványról teszed nyert ügyed van). Esetleg még megtanulod rendesen használni az objektívet, addig állítsd f3.5-re, vagy f4-re (a háttér így is el fog mosódni, viszont a kép nagyobb része lesz éles, és egyszerűbb lesz fúkuszt keresned).

2014. márc. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Voltak elég gyenge Pentacon eresztések, amik a filmes gépen is színezős trágyák voltak. A "manuális objektív" nem egy általános kulcs a csodák világába :)

A keresőn állítsd az élességet, ne a szenzorra támaszkodj. Az más kérdés, hogy a mérőék nélküli dslr mattüvegek erre nem nagyon

alkalmasak :)

2014. márc. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2014. márc. 5. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!