Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Régi álmom egy jó, profibb...

Régi álmom egy jó, profibb fényképezőgép és most végre elérkezett a pillanat, hogy kapjak egyet, viszont nekem kell kiválasztani, milyet szeretnék. Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Bridge gépre gondoltam. Elsősorban embereket fotózok, de ugyanúgy szenvedélyem egy-egy kirándulás alkalmával a tájat is lencsevégre kapnom. A tükörreflexes géphez én még túl kezdőnek érzem magam, viszont az egyszerűbbeket már unom, szeretnék egy bonyolultabb, sok beállítással rendelkező, variálható fotógépet. :)

Fontos, hogy ne legyen milliós nagyságokban az ára, de jó lenne, ha lefoglalna, nem pusztulnék bele a bonyolultságába, viszont azért elpepecselhetnék a beállításaival, kísérletezgethetnék, és ha elég ügyes vagyok, a végeredmény végül jól nézne ki (bár ez főleg tőlem függ, gondolom :D).


Tudnátok valamit ajánlani, tippeket adni, véleményt mondani egy-egy gépről?


2014. márc. 10. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs senki akivel elmehetnél egy boltba ahol csak fotógépek vannak és ott helyben segítene? Az lenne a legjobb sztem.
2014. márc. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél egy igazán profi bridget a csúcs gépek közé tartozik a Panasonic FZ200!! 130 ezer körül van, és ami a verhetetlen tulajdonsága, hogy 2.8-as a fényereje 24x-es zoomnál is! Ha mondjuk DSLR-hez vennél ilyen nagy fényerejű telét milliós nagyságrendben lenne az ára. A képstabilizátor is remek, teljesen megállítja a képet.
2014. márc. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én kicsit felesleges pénzpazarlásnak érzem a bridge-t, amikor van már egy ideje MILC is (tükör nélküli cserélhető obejktíves gép). Használata hasonló, mint a bridge-é, csak jobb a képminősége pl. a nagyobb képérzékelő miatt. Sok bridge gépnek csak 1/2.3" képérzékelője, míg mondjuk egy Olympus E-PL3 vagy egy Canon EOS M-nek már APS-C nagyságú érzékelője van. Ráadásul az Olympusnak jó az ára is, bőven 100e alatt van, telével persze némileg drágább. Nézz meg egy-egy tesztet a Panasonic LZ20-al és a fent említett 2 géppel. Ezek után érdemes dönteni pl. szolgáltatások, ISO, színezet, élesség, alap kiszereltség, bővíthetőség.
2014. márc. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat, utána nézek ezeknek a gépeknek is! :)
2014. márc. 12. 06:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!