Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdő vagyok. Milyen fajta...

Kezdő vagyok. Milyen fajta géppel kezdjek neki? Bridge, belépő DSLR?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni fotózni. Egyenlőre hobbi, későbbiekben komolyabban. Sajnos nincs pénzem külön oktatásra. Könyvet, e-könyvet olvasom, próbálok mindent megtanulni.

Főként portrét készítenék, ha már elértem azt a szintet szeretnék esküvőn fotózást vállalni. (tudom ehhez nem elég ilyen fel szereltség, később bővül)

A kérdés, hogy egy erősebb bridge gép (sony HX300) vagy egy DSLR?

Öregebb gép is megfelel, ha azzal is meg tudnék mindent tanulni ami szükséges.


Összes összesen 150,160.000ft lenne összesen.


Köszönöm a segítséget!



2014. ápr. 24. 19:32
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést a szó ismétlésért.
2014. ápr. 24. 19:36
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha olyasmiben gondolkozol, hogy később pénzért vállalsz fotózást (ehhez tudtommal valamilyen fotós végzettség kell, de ebben nem vagyok biztos), akkor mindenképp dslr, mivel később bővítened kell. Akkor már most valami olyat vegyél, amit nem kell később teljesen dobni. Bár ezt ebből a keretből nehéz lesz megvalósítani. Ez egy jobb objektívre sem elég.
2014. ápr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha később ezzel szeretnél foglalkozni, akkor szükséged lesz:

- OKJ-s végzettségre (2év, fényképész és fotótermék-kereskedő vagy alkalmazott fotográfus, mindkettő ad kb. 20%-nyi tudást, a többit neked magadnak kell megszerezned),

- Munkára alkalmas felszerelés esküvőhöz informatikai háttérrel együtt kb. 1,5M Ft-nál indul,

- Autóra (mert a fenti felszerelést nem fogod tudni tömegközlekedéssel cipelni és az esküvői helyszínek jelentős része nem megközelíthető tömegközlekedéssel

- Évi további 1,5M Ft-ra a költségeid fedezésére.


Ha valóban szeretnél ezzel foglalkozni akkor mindenképpen dSLR-t vegyél, de amit 160e Ft-ért kapsz az jó eséllyel alkalmatlan arra, hogy később munkára használd (tanulni persze jó, sőt egy redundáns másodváznak később is jó lehet, de munkára alkalmatlan), kezdj el fotózni, tanulj ( [link] , [link] ezeken kívül számtalan megfelelő oktatóanyag van a neten, amik az alapokon túl mást is adnak). Emellett amikor már elérsz egy szintet (érezni fogod, hogy mikortól kíváncsiak mások is a fotóidra) el kell kezdened egy brandet építeni. 5-6 év alatt egy jó online marketinggel megtámogatva lehet esélyed beindítani egy vállalkozást, ami már profitot is termel, de ehhez naponta-hetente frissülő weboldal/blog/facebook oldal kell és még ez sem garantálja, hogy meg is fogsz élni belőle. :)


Hajrá!

2014. ápr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!