Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Belépő DSLR-t keresek amik a...

Belépő DSLR-t keresek amik a köv. Bridge paramétereknek megfelelnek: kb18-30x Optikai zomm, kb.8Mp,1cm makro. Nem tudom az Obi jelöléseket DSLReknél. Segítene valaki fordítani?

Figyelt kérdés

Finepix 2500HD-m van, Bridge. Minden paramétere megfelel, egy baj van vele: némi túlzással csak nyáron működik a gép.

Amennyire tudom a DSLRek gyengébb fényviszonyok közt is képesek éles fotók készítésére. A Finepixszel pl szinte lehetetlen télen, illetve szobában, azaz bármilyen gyengébb fényviszonyok mellett mozgást fotózni. Futó kutya, ugráló gyerek? Csak nyáron, szabadban:-( Keresek 100e körül, de inkább alatta olyan gépet ami képes erre. Nagy zoommal, 1cm-s makróval. Nem tudom milyen obi kell a DSLR-re ami ezt tudja. És azt sem milyen gépek fele induljak a keresgélésben. Fontos, hogy nem akarok fotóstáskát, obikat cipelni, cserélgetni. Ha valaki átesett hasonlón, és megosztaná velem a tapasztalatait, sokat segítene.


2012. jan. 26. 22:00
 1/4 tetro ***** válasza:

DSLR gépnél vázat keresel. Azon nincs semmilyen zomm. A legolcsóbb DSLR-ek kerülnek ennyibe. Az valóban igaz, hogy a DSLR-ek jobb képet csinálnak gyengébb fényviszonyok mellett, mert jobban viselik a magasabb isot, de nem kell csodát várni. Futó kutyát nehéz fotózni, szobában meg ha nincs fény, akkor a DSLR-nek se lesz.

Optikai zoom szerintem nem létezik 30x-os DSLR-re. Ráadásul minél nagyobb az átfogása egy zoomnak, annál rosszabb minőségű. Optikailag nem lehet jó minőségű objektívet csinálni, ami egyszerre nagylátó és tele is. Ilyen nincs. Mások nem hobbiból hordanak maguknál táskát és obikat, hanem mert nincs más megoldás.

Az 1 cm-es makróhoz egy makró objektív, vagy esetleg közgyűrűk.

De sajnos a pénzed nem lesz elég.

2012. jan. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Tehát célirányosan használt vázat keressek. Jól tudom, h Canon és Nikon vázakhoz kapok legkönnyebben kiegészítőket?Nem kifejezetten az ISOt és a zajt érzem gondnak, legalább ennyire a bemozdulásokat. Tulajdonképpen 100e körül nincs gép, amelyik felhős időben lefotózná élesen a gyerekkel labdázó kutyát?
2012. jan. 27. 19:16
 3/4 tetro ***** válasza:

de. ezzel sokkal előrébb leszel. az iso azért fontos, mert fényérzékeny objektívet nem lesz pénzed venni. ahhoz hogy mozgó kutyát-gyereket fotózz, ahhoz 1/100s kellene mondjuk használnod. objektívből meg lesz valami f3.5-ösöd. ehhez majd magas isot kell használnod. habár kinn borús időben még ez sem igaz. ott a bridge szerintem azon vérzik el, hogy nem azonnal exponál.

használtat keress. nikon vagy canont. én évekig használtam canon 30d-t. szerintem az jó gép nagyon, és most már nagyon olcsón meg lehet kapni. objektívre nem igazán tudok tanácsot adni, mert nem használok ilyen kategóriájú cuccokat. lehet megérné régi olcsó fixeket venned.

2012. jan. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
enis most akarok canon 30D t venni nikon d40 ról váltok. ha bemozdulasmentes képet akarsz akkor fenyeros obi kell de ott nincs zoom. nekem pl 35 mm és f 1.8 as fixem van a nikonhoz, ez már szinte mindenre elég. este a városban kézből tudok vele fotózni bemozdulasmentesen. persze statikus témát kis melysegelessegen de legalább lehetséges. most pont árnyékba fotoztam közelről virágot eléggé kevés fényben és 1 / 200 ad sec elég lett iso 200 on 1.8 on. iso 800 1600 ön szerintem a gyereket meg a kutyát is ki lehet fagyasztani ilyen fenyeron. egyébként 80 ért adom ezeket a cuccokat ha gondolod, bár tudom hogy ez nem hirdetési portal de hátha érdekel. de ezzel így nincs zoom. 25 ért van kepstabos alapzoom hozzá hasznaltpiacon kb. ha érdekel 70 325 6300 on vagy matyi012345@gmail.com on elersz de hirdetem pixinfon hardverapron meg jofogason is megtalalod.
2012. jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!